November on meeste tervise kuu ning algatuse „Pikema Sõpruse Päev“ raames toimus kolmapäeval Viru keskuses arutelu, kus vestlusringis osalejad – alates meestearstist kuni peapiiskopini - hindasid meeste tervise seisu kümnepunkti skaalal viie või kuue punktiga.
VAATA ÜLEKANNET | Mehe suurim ehe on tervis, vestlevad Dr. Kristjan Pomm, Gerd Kanter, Urmas Viilma, Margus Nõlvak ja Rain Vääna (4)
Meeste terviseteemaline paneelvestlusNii eesnäärme suurenemist kui ka -vähki leitakse üha noorematel meestel. Õigel ajal arsti juurde jõudes saab ka agressiivse haigusvormi välja ravida, paneb südamele meestearst Margus Punab.
Paljude meestehädade taga seisab lünklik seksuaalharidus, mis õnneks iga aastaga paraneb. Mida võiksid noores eas mehed teada, et säiliks kaua võime mitte üksi lapsi teha, vaid neid ka saada – sellest podcast'is „Seksuaaltervise ABC“ seekord räägitaksegi. Külas on androloog ehk meestearst Kristjan P...
„Meeste kusemishäired pole seotud ainult eesnäärmehaigustega.“ Margus Punab selgitab, miks ei tohi kusemishäirete raviga venitada
Õigel ajal arstile!Tervisega seotud tabuteemasid jääb järjest vähemaks, üks suuremaid nende seas on aga endiselt meeste kusemishäired. Miks need tekivad ja miks ei tohi probleemile läbi sõrmede vaadata, selgitab meestearst Margus Punab.
Miks esineb Parkinsoni tõbe sagedamini just meestel? Neuroloog selgitab, kuidas ajuhaigused sooliselt erinevad (1)
Meeste ja naiste aju on geneetiliselt erinev nii tervena kui ka neuroloogiliste haiguste ilmnedes. Seega on väga oluline haiguseid diagnoosides ja ravides arvestada sooliste erinevustega. Neuroloog Toomas Toomsoo räägib, kuidas Alzheimeri ja Parkinsoni tõve ning migreeni esinemine meestel ja naistel...
Ülikõrged ootused, vajadus olla edukas ja hirm ebaõnnestumise ees põletab inimese varem või hiljem läbi, leiab näitleja ja lavastaja Taavi Tõnisson. Ta ise alles õpib, kuidas tasakaalu leida ja hoida.