„Seal kõndides mõtlesin küll, et pagan, see ei saa olla Eestis!“ Rännumees Lemo avaldab erilised kohad, kus Maarjamaal matkata
„Eesti avastamiseks ongi parim võimalus jalgsi matkamine või mõne põneva veesõidukiga lainete peal kulgemine – see võimaldab loodust tajuda ja inimestega rääkimiseks päriselt aega võtta,“ ütleb Laur Leho Kaljumets. Tema teleekraanile jõudnud rändamised pakuvad inspiratsiooni ja julgustavad Eestimaad uurima.
Laur Leho Kaljumets, sõpradele Lemo, peab enda üheks suuremaks jalgsimatka katsumuseks mõni aasta tagasi ette võetud retke, mil ta kõndis koos kaasteeliste ja külalistega 25 päeva jooksul mööda RMK Penijõe-Aegviidu-Kauksi matkateed peaaegu 680 kilomeetrit Eesti lääneosast itta. See teekond oli jätk aasta varem läbi jalutatud 388 kilomeetrile Iklast Oandusse, millest sündis telesari „Metslased“. „Tegelikult oli suurem hirm isegi enne Ikla retke, sest siis ei osanud ju midagi oodata,“ muigab Lemo.
Läbi teleekraani on mees Eestimaad tutvustanud ka vee pealt, seilates koos kaaslastega mööda Eesti jõgesid ja rannikut. Saadet „Veetee“ tehti lausa mitu aastat – esimesel aastal alustati Narvast ja jõuti Pärnusse, järgmisel aastal jätkati teekonda Pärnust Ruhnu, sealt saarte ja laidude kaudu ning mööda Soome lahte tagasi Narva.
Väga kiire Lemol pole, sest peaaegu kõik saated on juba koos ja ta võtab meelsasti tunnikese, et Tervis Plussi lugejatele enda matkaentusiasmi ning soovitusi jagada.
On tähtis, kuhu, ja on tähtis, kellega
„Olen selline matkaja, kes naljalt samasse kohta ei satu, sest kõige rohkem köidab mind uute kogemuste saamine...