Kas isegi mõõdukas kogus alkoholi nullib trenni tulemused? Treener selgitab
Alkoholi tarbimine mõjutab kõiki kehas toimuvaid elutähtsaid protsesse aju tegevusest, endokriinsüsteemi, ainevahetuse ja veresuhkru sisalduse reguleerimiseni välja. Mõjust ei pääse ka meie sooritus ja tulemused trennis. Rühmatreener Keio Korbe selgitab, kas pärast raju pidu on mõtet järgmisel päeval jõusaali tulla ja kuidas muidu tervislikke eluviise viljelevad inimesed end märkamatult sõltuvusse joovad.
Kui klient kurdab, et toitub tervislikult ning teeb regulaarselt trenni, aga kaal ei taha kuidagi langeda, on müsteeriumi vastuseks Keio sõnul sageli alkohol. „Kui kõik muu on paigas, ei tulda lihtsalt selle peale, et see üks klaasike veini või õlut sinu väga tervisliku õhtusöögi kõrval paneb kehalisele arengule bloki ette,“ selgitab treener.
Alkohol sisaldab tõepoolest rohkelt n-ö tühje kaloreid. „Organismile vajalikke toitaineid alkoholis ei leidu, küll aga ohtralt suhkrut,“ hoiatab Keio. Näiteks sisaldab suur klaas veini keskmiselt 250 kilokalorit, 500 ml pudel õlut aga 225-350 kilokalorit. Üldiselt kehtib reegel, et mida kangem alkohol, seda suurem kogus kilokaloreid. Kõigest 100 ml 40-protsendilist rummi, viskit ja džinni annab tervelt 220-245 kilokalorit.
„Kui sinu keha on ametis alkoholi lõhustamisega, talletub suur osa tarbitud suhkrust saadavast energiast rasvana,“ räägib treener ning lisab, et lihaste arenguks vajalik valgusüntees jääb samuti alkoholi kehast väljutamise protsessi kõrval tagaplaanile. Ka alkoholi põhjustatud veresuhkru sisalduse järsk kõikumine teeb kaalulangetamise raskemaks ja suurendab erinevaid isusid. Sellest hoolimata ei taibata alkoholi kahjulikke mõjusid piisavalt karta...