Eestis loodud rinnahoidja toetab rinnavähi seljatanud naisi, sobides kandmiseks pärast rinna rekonstruktsiooni
(3)Oktoober on rahvusvaheline rinnavähi vastu võitlemise ja teadlikkuse tõstmise kuu ning Eesti päritolu ettevõte tutvustas täna maailmas ainulaadset ja innovaatilist rinnahoidjat, mis sobib rinnavähi ravi järel rinna rekonstruktsiooni läbinud naistele.
Symmetrista asutaja Merlin Seeman rõhutas, et rinnavähi ennetuse ja ravi kõrval tuleb tähelepanu pöörata ka naiste enesetundele ja heaolule, kui raske haigus on seljatatud ja vähiravi on lõppenud. „Rindade rekonstruktsioon toob paraku leevenduse kõrval tihti ka uusi igapäevaseid väljakutseid ning raske haiguse seljatanud naine võib silmitsi seista rindade asümmeetriaga, millel on oluline mõju tema enesekindlusele ja elukvaliteedile. Seetõttu on meie eesmärk pakkuda naistele rinnahoidjat, mis lubab tunda end naiselikult ja mugavalt igas olukorras iga päev,“ ütles Seeman.
Signature-nimeline rinnahoidja on disainitud põhjaliku mõõtmis- ja uurimistöö ning prototüüpimise tulemusel ning sobib igapäevaseks kasutamiseks naistele, kes on pidanud rinnavähi ravi osana läbima lumpektoomia või mastektoomia ning kelle rinnad on uuesti üles ehitatud. Toode sobib ka nendele naistele, kellel on säilinud osa loomulikust rinnakoest.
Rinnahoidja tootmisprotsessis on kasutusel vormid, mis võtavad arvesse naise anatoomiat ja rinna suuruse erinevaid variatsioone. Koostöös Saksamaa tootjaga arendatud tehnoloogia võimaldab toota rinnahoidjaid, kus üks korv, kas parem või vasak on 2, 3, 4, 5 ning tulevikus isegi kuni 7 numbri võrra suurem. Kusjuures visuaalselt ei ole võimalik korvide suuruse erinevust tuvastada. Rindade asümmeetria võib lisaks olla ka kaasasündinud või tekkinud hormonaalsete muutuste ja imetamise tagajärjel.
Rindade asümmeetria on levinud eripära - uuringufirma Norstat poolt Ühendkuningriigis läbiviidud küsitluse tulemusest selgus, et 740st küsitletud naisest vanuses 18-83 esineb rindade asümmeetria 25% ehk 188 naisel.