Dr Reet Raukas

Palavikualandajat võib anda neli korda ööpäevas, seda ei maksa karta. Kui palavik ühe rohudoosi peale ei alane või alaneb, aga kolme tunni pärast tõuseb uuesti, siis võib anda teise grupi palavikirohtu. Näiteks kui alustasid ravi ibuprofeeniga, siis nüüd võib anda paratsetamooli. Nii võib eri grupi ravimeid vaheldada. Kui laps valu ja halva enesetunde tõttu pole nõus suu kaudu rohtu võtma, siis tuleb kasutada pepuküünla vormis palavikuravimit. Tüüpiline probleem ongi see, et antakse liiga vähe ravimit ja tekib tunne, et rohi ei mõju, lapse palavik ei lähe alla.

Kui palavik on kõrge ja keha tulikuum, siis tuleb laps riidest lahti pakkida ja tekk pealt ära võtta. On oluline, et keha saaks soojust ära anda, et laps ei kuumeneks üle. Kui aga palavik alles tõuseb ja laps tahab teki alla minna, siis seda võib külmavärinate ajal teha.

LOE LISAKS >

Ööpäevaringselt saad arstiga nõu pidada perearsti infoliinil 1220

Perearsti nõuandeliinile 1220 võib pöörduda, kui vajate juhiseid, kas tervisemure korral piisab kodusest ravist või on vaja pöörduda erakorralise meditsiini osakonda või perearsti poole.

Nõuandeliinil töötavad perearstid ja -õed aitavad välja selgitada probleemi tõsiduse ning annavad suunised, millest tervisemure lahendamisel alustada tuleks.Nõuandeliin on suureks abiks just siis, kui terviseprobleem tekib väljaspool tavapärast tööaega, nädalavahetusel või riigipühal. Spetsialistid oskavad anda asjatundlikke soovitusi, aidates inimesi ka gripihooajal, mil tervisemured kipuvad sagenema.Perearsti nõuandeliinile 1220 helistades kehtib kõneteenusenumbri tavatariif ja hind kujuneb vastavalt helistaja telefonioperaatorile. Lauatelefonil +372 634 6630 helistamine on tasuta, kui kõneminutite hulk mahub sinu telefonioperaatori poolt pakutavasse lepingusse.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena
Jaga
Kommentaarid