Dr Reet Raukas

Teine olukord on see, kui laps ei suuda juua – siis on vedelikupuuduse oht ja seepärast on vaja haiglaravi. Gripi avaldumisel tekivad lastel sageli ka seedetrakti nähud, nagu iiveldus, oksendamine, kõhuvalu. See iseenesest ei pruugi haiglaravi vajada. Küll aga võib oksendamise korral kergesti kujuneda vedelikupuudus, sel juhul on vaja minna haiglasse, et kaotatud vedelikku veeni kaudu asendada.

Samuti võivad lastel tekkida palavikukrambid, ka see on haiglaravi näidustus. Krambid võivad tekkida väga järsu palavikutõusuga. Aga esmaabi tuleb siis anda kohe, juba kodus. Krampide korral on esiteks traumarisk ja väga kõrge palaviku puhul oht ka siseorganitele.

Ööpäevaringselt saad arstiga nõu pidada perearsti infoliinil 1220

Perearsti nõuandeliinile 1220 võib pöörduda, kui vajad juhiseid, kas tervisemure korral piisab kodusest ravist või on vaja pöörduda erakorralise meditsiini osakonda või perearsti poole.

Nõuandeliinil töötavad perearstid ja -õed aitavad välja selgitada probleemi tõsiduse ning annavad suunised, millest tervisemure lahendamisel alustada tuleks.

Nõuandeliin on suureks abiks just siis, kui terviseprobleem tekib väljaspool tavapärast tööaega, nädalavahetusel või riigipühal. Spetsialistid oskavad anda asjatundlikke soovitusi, aidates inimesi ka gripihooajal, mil tervisemured kipuvad sagenema.

Perearsti nõuandeliinile 1220 helistades kehtib kõneteenusenumbri tavatariif ja hind kujuneb vastavalt helistaja telefonioperaatorile. Lauatelefonil +372 634 6630 helistamine on tasuta, kui kõneminutite hulk mahub sinu telefonioperaatori poolt pakutavasse lepingusse.

LOE LISAKS >

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena
Jaga
Kommentaarid