Ei viitsi ja ei taha? Miks just raskel ja stressirohkel ajal peaks trennitossud välja otsima? Treeneri nipid
„Kui kõik on elus hästi, siis on lihtne minna trenni head energiat tootma. Kui muu elu aga pole paigas, siis on keerukam ka liigutamise peale mõelda,“ tõdeb treener Silja Siller. Sügisel tuleks kindlasti leida üles trennirutiin, et töö- ja koolistressiga paremini toime tulla. Treenerid jagavad soovitusi, kuidas selleks motivatsiooni hoida.
„Kõik on uus septembrikuus! Inimesed võtavad endale sageli just sügiseti plaani alustada millegi uuega või jätkata kevadel pooleli jäänud rutiiniga,“ rääkis joogatreener ja heaolu koolitaja Silja Siller pressipöördumises, kuidas trennid sügisel taas inimestega täituvad.
Ka treener Marlen Heldemeel kinnitas, et inimesed on muutunud terviseteadlikumaks. „Sügise saabudes on inimesed kindlasti rohkem orienteeritud treenereid üles otsima. Ei tea kas sellepärast, et tervisenäitajad on halvenenud või seetõttu, et trenni teha on justkui popp. Võib ju öelda, et enda eest hoolt kandev inimene kannab tõenäoliselt ka iga muu valdkonna eest enda elus hoolt,“ leidis Heldemeel.
Kõige olulisem on leida endale treening, mis toob naeratuse näole. Nii on motivatsiooni leidmine oluliselt lihtsam. Trenni tehakse tavaliselt nii nagu parasjagu energiat ja tuju on. Raskematel hetkedel jääb trenn aga paraku soiku. Samas on just keerulisematel aegadel trenni veelgi rohkem vaja. Treening parandab lisaks füüsilisele heaolule...