Lõoke lisas, et lumerohke talv on valmistanud suurt rõõmu kõigile suusasõpradele. “Ligi kolm kuud on väldanud suusailm toonud radadele nii kogenud kui ka uusi suusatajaid. Siinkohal tahan tänada kõiki rajameistreid, kes on järjekindlalt hooldanud sadu kilomeetreid suusaradu üle Eesti.”

Nagu ka eelnevatel aastatel toimub liikumiskilomeetrite arvestus reaalajas Eesti Terviseradade veebis www.terviserajad.ee ning selleks peaksid kõik liikujad terviserajal käimise järel distantsi kodulehele sisestama. Arvesse lähevad ka väljaspool ametlikke ööpäevaringselt avatud terviseradu, näiteks parkides ja metsades liigutud vahemaad. Nii on kõigil võimalik leida kodulähedane ja turvaline paik liikumiseks. Samuti on kõik liikujad oodatud jagama pilte ja videoid sotsiaalmeedias, teemaviitega #terviserajad.

Kuni märtsi lõpuni toimub Eesti Terviseradade eestvedamisel ka koolidele suunatud liikumiskampaania “Terves kehas terve vaib!”, millest on osa võtmas kümned klassid üle Eesti. ”Kõik klassid ja koolid, kes 25. veebruaril oma kehalise kasvatuse või mõne muu ainetunni terviserajal läbi viivad, võiksid samuti läbitud distantsi liikumiskilomeetrite arvestusse lisada,” sõnas Lõoke. “Kes teab, ehk suudame koolilaste abil sel aastal taas rekordi püsistada?“

Vabariigi aastapäeval ja sellele järgneval nädalavahetusel saab tervisradadel üle Eesti osa võtta mitmetest sündmustest nagu VIII Narva Suusasõit Narva Pähklimäe Terviseradadel, Saku suusapäev, Türi Spordiklubide Liidu matk kolmel päeval ning üleskutsed Antsla ning Järvakandi terviseradadel jpm. Lisaks on huvilised oodatud osalema 19. Presidendimatkal, mis vältab veebruari lõpuni.

Rohkem infot leiab kodulehelt www.terviserajad.ee ja Facebooki sündmusest.

Suusavõistlus Palukülas.

Eesti Terviserajad SA asutasid 2005. aastal ettevõtted Merko Ehitus, Swedbank ja Eesti Energia. Tänaseks on Eesti Terviseradadest saanud üks suurimatest liikumisharrastuse mõjutajatest. Kokku on Eestis enam kui 1100 kilomeetrit aasta läbi kasutatavaid terviseradasid, mida külastatakse hinnanguliselt 6 miljonit korda aastas ning mida hooldab 200-liikmeline rajameistrite meeskond.

Jaga
Kommentaarid