Pea kaks kuud vältava kampaania jooksul kutsub Eesti Terviserajad koole liikumistunde läbi viima just terviseradadel. „Tavapäraste staadioni- või võimlatundide asemel kutsume koole vahelduseks terviseradadele, kus saab kas suusatada, uisutada või hoopis joosta või tempokalt jalutada. Mitmete terviseradade juures on ka välijõusaalid, kus saab jõu- ja venitusharjutusi teha. Igal juhul on värske õhk garanteeritud!“ selgitab ta.

„Nagu me teame, mõjutab liikumine ühtpidi füüsilist, teisalt aga vaimset tervist. Laste puhul on liikumine seotud ka arengu ja paremate õpitulemustega – terves kehas terve vaib! Terviserajad sobivad hästi ka teiste ainetundide läbi viimiseks ja matkadeks, nii et ootame fotosid-videoid põnevatest tundidest-tegevustest koolidelt üle Eesti, millest parimaid lõpuks auhindadega premeerida,” lisab Lõoke.

Kõik klassid või koolid on oodatud terviseradadel läbiviidud liikumistundidest laadima üles fotosid või videoid veebilehele terviserajad.ee/tervevaib. Aprillikuus valib žürii saadetud fotode ja videote seast välja kolm parimat – tänutäheks paigaldatakse nende koolide juurde õpilastele-õpetajatele kasutamiseks rattaremondipunkt. Remondipunktides on kõik vajalik ratta hoolduseks – universaalse pumbaotsikuga pump koos manomeetriga, erisugused võtmed, võtmekomplektid, kruvikeerajad ja kummiheeblid ratta korrastamiseks. Siin saad ülevaate koolilähedastest terviseradadest.

Eesti Terviserajad SA asutasid 2005. aastal ettevõtted Merko Ehitus, Swedbank ja Eesti Energia. Tänaseks on terviseradadest saanud suurim liikumisharrastuse mõjutaja Eestis. Kokku on Eestis enam kui 1100 kilomeetrit aasta läbi kasutatavaid terviseradasid, mida külastatakse hinnanguliselt 6 miljonit korda aastas ning mida hooldab 200-liikmeline rajameistrite meeskond.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid