Järsku muutus kõik. Oli 2011. aasta sügis. Vahemeri. Reimo purjetas koos kaheksa kaaslasega Malta poole, kui nende jahti tabas välgulöök. Üles ütlesid kõik navigatsiooniseadmed, kogu elektri­süsteem, rool. Tänu maandusele suuremat tulekahju ei tekkinud ja kõik jäid ka ellu. Endine aga ei olnud pärast seda neist enam keegi. “Muutused toimusid meis kõigis. Ühel rohkem, teisel vähem. Pikse­löök tähendab, et sulle laetakse hetkega alla tohutu hulk infot,” usub mees. “Mu väärtushinnangud ja maailmatunnetus tegid sealt alates 180kraadise pöörde.”
Poolteist aastat hiljem tahtis Tuuli minna inglaste korraldatud šamaaniretriidile. Sellest tõusis kodus tüli, mille lõpus teatas Reimo: “Kui sina lähed, lähen ka mina.”

Retriidil toimuvaks rituaaliks oli vaja teha taotlus. Tuuli meenutab, et üks neist oli tal seotud sooviga saada spirituaalne kogemus, teine puudutas suhet Reimoga. “Me elasime justkui paralleelselt ilma ühegi kokkupuutepunktita. Ma ei saanud aru, miks me üldse veel koos olime ega lahku läinud.”

Pärast kogemust retriidil ei olnud Tuuli jaoks enam miski endine. Ta rääkis Reimole, et rituaalis kasutatav Aafrika taim kirjutab ümber ajusünapsid ja sellest ekstraheeritud molekuli kasutatakse ka sõltuvusravis.

Kuu aja pärast läkski retriidile Reimo – vabanema alkoholi­sõltuvusest ja jubedatest pohmellidest. “Sinna sõitis mees, kel oli küünarnukk ülbelt mersuaknast väljas, kolme päeva pärast tuli tagasi kõige alandlikum, armastust täis inimene,” õhkab Tuuli.

Reimo ja Tuuli hämmastavat lugu loe edasi juba artiklist.