“Ei ole olemas superdieeti, mis kõikidele ühtviisi sobib. Nagu ei ole õigeid ja valesid toiduaineid. Iga inimene on unikaalne ning seepärast peaks ka toitumise ja dieedi puhul lähtuma just sellestsamast unikaalsusest,” tõdeb Hiina meditsiini arst Rene Bürkland. “Kui organismis läheb midagi korrast ära, annab keha sellest alati sümptomitega märku. Tavaliselt paistab see välja ka välimuses. Et mõista, mis kehas toimub, tuleb osata neid märke lugeda. Siis on võimalik üles leida tervisemure tõeline põhjus ja tegeleda sellega, mitte keskenduda üksnes taga­­järgede likvideerimisele.”

Hiina meditsiini tarkuse järgi tuleb haigus inimesele midagi õpetama. Meile on antud mõistus, et õppetund ära õppida ja probleem lahendada. Õppimise kaudu tulevad teadmised, teadmiste kaudu tarkus.

Hiina meditsiin jagab paksukesed viide rühma — igal oma eripära, olenevalt sellest, mis on Hiina meditsiini järgi nende kehas valesti või teistmoodi. Vastavalt sellele on ka toitumisnõuanded unikaalsed. Loe kõigest täpsemalt juba artiklist.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid