Kaks kanget koroonapeki vastu – mida näitab kehaanalüüs ja kuidas koostada vormi saavutamise plaan
Pandeemiaaeg on paljude kodusemaks jäänute vöökohta üksjagu paisutanud. Tervis Plussi peatoimetaja Heidit (49) ja toimetaja Liina (43) otsustasid liigsed rasvakilod lihasteks võluda ning ees terendavale vabadusele heas vormis vastu sammuda.
Kaalulangetamisest tähtsamaks peavadki Heidit ja Liina lihaste osakaalu suurendamist. Kuna need kaaluvad aga rohkem kui rasv ja nõuavad ka rohkem energiat, tuleb kontrollida sedagi, mida ja kui palju suust sisse läheb.
Kumbki neist läheneb ettevõtmisele omal moel. Heidit rassib kodus, tehes iga nädal neli-viis korda intervalltreeningut. See kestab 20 minutit ja hantlite asemel kasutab ta omaenda keharaskust. Liina käib kaks-kolm korda nädalas jõusaalis, treenides lisaraskuste abil tund aega korraga. Naiste füüsilist olukorda aitab hinnata ja eesmärke seada MyFitnessi treener Laura Liza Sööt.
Et oma edusamme ja tulemusi mõõta, lasevad nad MyFitnessi spordiklubis esmalt oma kehakoostist analüüsida. See annab teada, kui palju on kehas lihast ja kui palju rasva, sealhulgas kõhurasva. Missugune kehapiirkond on tugevam ja milline nõrgem? Kuu aja pärast tehakse uus mõõtmine. Omavahel lepivad Heidit ja Liina kokku, et kui muutusi on vähe, siis ei pettuta - esialgu tahavad nad teada saada, missuguseid tulemusi on võimalik ilma fanaatiliseks minemata kuu ajaga saavutada.