„Trenni peab tegema, mitte vaid trennis käima!“ Millised on parimad trennid kaalu kaotamiseks ja kuidas treenida nii et oleks kasu?
Milline trenn paneks kilod kõige paremini haihtuma? Äkki saaks hoopis nii, et teed trenni ja patustad söögiga vanaviisi edasi? Nõu annavad treenerid Gea Simson ja Monica Lauri.
Kuldne reegel on, et kaalulangetuse ajal (ja loomulikult muidu ka!) on igasugune liikumine hea. Olgu selleks siis kõndimine, jalgrattasõit, ujumine või hoopis jõusaalis rassimine. Aga ainuüksi trennis rügades naljalt kilodest lahti ei saa. “Kaal püsib sama, kui tarbid ja kulutad ühepalju. Ainult kõva trenniga kaal langema ei hakka, sest siis tuleks treenida väga-väga palju, kuid see viib pigem ülekoormuse ja motivatsiooni kadumiseni. Tihti suureneb tugevat trenni tehes ka isu ning toidust saadud energia hulk on isegi suurem kui kulutatud kalorite oma. Nii kui trennid ära jätta, tulevad ka kaotatud kilod kergesti tagasi,” räägib MyFitnessi rühmatreeningute juht Gea Simson. “Trenniga ei maksa üle pingutada ega seda seitse päeva nädalas teha, sest nii väsid varem või hiljem ning halvimal juhul lööd treeningutele üldse käega. Selline elustiil ei ole jätkusuutlik, täpselt samamoodi nagu ka igasugused dieedid, mis kiiret kaalulangust lubavad. Muidugi võtad nädal aega vaid kapsasuppi süües alla, kuid kui kaua sa jaksad niimoodi toituda? Ega jaksagi.”
Toitumisnõustaja ja personaaltreener Monica Lauri ütleb, et hoogsalt treeningutega alustades võib esiotsa kaalu hoopis juurde tulla – eriti naistel kipub keha vett kinni hoidma. Imetrenni, mis kilod võluväel kaduma paneb, pole tema sõnul olemas, kuid ainevahetust kiirendab liikumine küll. “Kaalu langetamiseks on organismis vaja suuremat muutust ning selle saab luua toitumisega. Enne kui keha hakkab kilosid n-ö ära andma, on vaja...