Elamusmaratoni põhirada on 42 km pikk, kuid saab valida ka pisut lühema – 21 või 10 km pikkuse distantsi. Maratonid pakuvad liikumist mitmekesises ja huvitavas looduses.

Alutaguse kepikõnni- ja käimismaraton toimub Alutaguse rahvuspargis, mis loodi alles 2018. aastal. Maratoni teeb eriliseks asjaolu, et kõnnitakse pimedal ajal pealampide valguses. Rahulikult kulgevale rajale jäävad kaunid põlismetsad ja järved ning RMK puhkekohad.

Noarootsi kepikõnni- ja käimismaratoni rada kulgeb Läänemaal läbi männimetsade ning põikab paaril korral ka mereranda. Algus ja lõpp on Tuksi spordikeskuse staadionil, teele jäävad omanäolised väikekülad Rannaküla, Nõva, Drihami ja Rooslepa. Rada läbib ka Spithami poolsaart, kust avanevad head vaated rannaäärsetele aladele ning Osmussaarele.

Lahemaa kepikõnni- ja käimismaratoni rada viib osalejad Kolgaküla terviseradade keskusest Lahemaa rahvuspargi metsateedele. Külastamata ei jää ka Joaveski ja Nõmmeveski ning Valgejõe kallaste äärsed jalutamisrajad. 12. Lahemaa elamusmaratoni raames toimub esmakordselt Eestis koostöös Rahvusvahelise Kepikõnniliiduga (INWA) võistluskõndijatele mõeldud kepikõnni maailmakarikaetapp.

Värska kepikõnni- ja käimismaratoni stardi- ja finišipaik asub Värska laululaval. Mustoja maastikukaitseala territooriumil vahelduvad kaunite metsaradade lauged lõigud üksikute tõusudega. Kõik 42 ja 21 km distantsil osalejad näevad ära ka kohalikud liivaluited ja raba.

Kõrvemaa kepikõnni- ja käimismaraton saab alguse Sportland Kõrvemaa suusa- ja matkakeskusest. Rada kulgeb Kõrvemaa looduskaitseala radadel – osalejad turnivad vooredel ning satuvad Jussi järvede ja Paukjärve kallasradadele, Jussi nõmmele ja männimetsadesse. Lisaks toimub 2. Kõrvemaa elamusmaratoni raames 2. Kärumaraton, kuhu on osalema oodatud lapsevanemad koos pisiperega.

Elamusmaratonide korraldajad tänavad häid partnereid, tänu kellele uus hooaeg teoks saab. FCR Media müügi- ja turundusjuht Anni Kitsing räägib, et ettevõte panustab elamusmaratonidesse ühiste väärtuste tõttu. „Osaleme kollektiiviga juba mitmendat aastat. See on meile võimalus üheskoos tervislikult aega veeta sõltumata east, soost, füüsilisest vormist või poliitilisest eelistusest. Ja teha seda kõike samal ajal Eestimaa vapustavat loodust avastades, on igati perspektiivikas ettevõtmine“.

Elamusmaratonid on Eesti suurim kepikõnni- ja käimismaratonide sari, mis pakub osalejatele motivatsiooni liikumiseks suvises Eesti looduses. Osalema on oodatud kõik, kellele aktiivne liikumine, looduse nautimine ja uute kohtade avastamine naudingut pakub.

Lisainfo maratonide kohta leiad SIIT.