Kamillet valdas jõuetus. „Tundsin, et ma ei jaksa pintslitki käes hoida,“ sõnab ta. „Varem pidasin väljendit „surmväsinud“ vaid sõnakõlksuks, kuid siis ma tõesti tundsin nii.“ Kõhuga oli Kamillel juba varem probleeme olnud, kuid olukord muutus kriitiliseks, kui ta ei jõudnud enam voodistki välja tulla, selgelt mõelda, lastega tegeleda ega oma mehega aega veeta. Kamille otsis kõigepealt kosutust Hiina massaažist. „Näitasin massöörile keelt, sest mida perearst näeb vereproovist, loeb tema välja keelelt. Vastus oli ehmatav – kehas on põletik.“

Pärast massaaži palus massöör naisel uurida lähemalt ärritunud soole kohta. Pidev kõhulahtisus, kõhuvalu, gaasid, väsimus, ekseem, liigesevalu, isutus – kõik see iseloomustas Kamille terviseseisundit. Ka arst ja vereanalüüs kinnitasid massööri sõnu. „Väga lihtne on kellegi teise peale loota, mõelda, et arst annab võlurohtu ja kõik saab korda,“ ütleb Kamille. „Tegelikult saame ise palju oma tervise heaks ära teha.“

Kamille haaras ohjad ning otsis alustuseks analüüsivastustele selgitusi internetist. Ta uuris toitumisnõustajate veebilehekülgi ning otsustas menüüst välja jätta gluteeni ja laktoosi sisaldavad toidud. Nisu ja suhkrut polnud ta juba ammu söönud. Edasi kulges kõik katse ja eksituse meetodil...

Mida Kamille edasi tegi, kuidas see talle mõjus ja kuidas kommenteerib tema teekonda toitumisterapeut Ülle Hõbemägi, loe edasi juba artiklist.

Jaga
Kommentaarid