Kuidas süüa nii, et veresuhkrutase üleliia kõrgele ei tõuseks? Soovitused, kuidas veresuhkrutaset alandada
(1)Veresuhkrutaseme kõikumine päeva jooksul on normaalne. Eelkõige on meie veresuhkrutase seotud söömisega, aga mõju avaldavad näiteks ka liikumine, stress ja uni. Küll aga ei ole hea, kui veresuhkur kõigub päeva jooksul pidevalt üles-alla nagu kihutaks mööda Ameerika mägede atraktsiooni. See võib tervisemured tuua ka inimesele, kellel pole diabeeti. Mida on oluline teada?
![Teatud veresuhkrutaseme kõikumine päeva jooksul on küll normaalne, aga Ameerika mägede sarnaseid üles-alla hüppeid oleks hea vältida.](https://images.delfi.ee/media-api-image-cropper/v1/a0f5d142-7f0c-4f08-99c5-6a143216389c.jpg?noup&w=1200&h=711)
Veresuhkur ehk glükoos on keha peamine energiaallikas. Kui oleme näljased, on meie veresuhkur enamasti langenud ja süües tõuseb taas. Krooniliselt kõrge veresuhkur võib aga lõppeda diabeedi diagnoosiga, kuid tuua kaasa ka mitmeid teisi tõsiseid tervisemuresid, nagu südameprobleemid, neeruhaigused, nägemise kaotus ja närvikahjustused. Seega on veresuhkrutaseme normaalses vahemikus hoidmine oluline kõigi inimeste jaoks.