Ühepoolne treening aitab arendada jõudu, tasakaalu ja toetab ajutervist. Kuidas seda praktiseerida? Personaaltreener soovitab
(2)Me kõik oleme kas parema- või vasakukäelised ja kipume igapäevaelus rohkem kasutama oma dominantset kätt ja külge. Küll aga võib mittedominantse poole arendamine tuua eeliseid treeningus ja tõhustada ajutööd. Personaaltreener Susie-Ann Palmre selgitab, miks võid ühepoolsest treeningust ehk mõlema kehapoole eraldi treenimisest kasu saada ja kuidas seda teha.
Miks siis tuleks rõhku panna ühepoolsele treeningule? Susie-Ann toob näite elust enesest, kui aktiivne eluviisiga ja heas vormis klient märkas ühtäkki valu õlapiirkonnas. Kui klient pöördus Susie-Anni poole, selgus, et ta oli nädalavahetusel ladunud puid riita. Selleks kasutas ta aga ainult oma dominantset poolt, mis lõppes lihaspinge ja sellele järgnenud kerge vigastusega. „Kui klient oleks vaheldumisi kandnud puid ka teise käega, oleks mõlemad pooled võrdselt koormust saanud ja vigastust poleks tekkinud,“ selgitab personaaltreener. See juhtum paneb mõtlema, miks mitte anda mõlemale poolele võrdselt koormust?