Jõutrenn on üks parimaid mooduseid oma keha ja tervise eest hoolt kanda. Ka hea vormini jõuab ekspertide sõnul kõige kiiremini just raskuste tõstmisega. Tulemuste saavutamiseks on oluline leida endale sobiv treeningrutiin, millest suudad pikaajaliselt kinni pidada. Rühmatreener Keio Korbe selgitab, kuidas valida jõusaalis endale treenimiseks õiged raskused, et jõuaksid eesmärkideni vigastusteta.
Enne uue treeninguga alustamist analüüsi, milline on sinu treenituse aste. Kui astud jõusaali esimest korda, ei tasu kohe kõige raskemate hantlite poole vaadata. Esimese asjana tuleb õppida harjutust õigesti sooritama. „Kui oled päris algaja, võta kasvõi ainult esimeseks korraks treener kõrvale,“ soovitab Keio. „Keegi ei eelda, et oskad kohe esimeses trennis iga harjutust perfektselt sooritada ja on hea, kui keegi kõrvalt juhendab ja jälgib.“
Teiste treenijate või sõbra järgi ei tasu ka teha, sest miski ei garanteeri, et nad isegi õigesti teevad. „Saali peal tuleb vahel ikka ette, et üks juhendab teist tegema harjutust, mida ta ise valesti teeb,“ räägib treener.
Milline on õige raskus?
Sageli arvatakse, et lihasmassi kasvatamiseks pole mõtet kergete raskustega aega raisata ning algusest peale tuleb kätte haarata kõige raskemad hantlid. Motivatsioon ja soov areneda on Keio sõnul igati kiiduväärt, kuid sellega ei tohiks minna liiale. „Kõige kiirem tee vigastusteni on liiga vara liiga raskete raskustega treenimine,“ märgib Keio. „Pärast vigastust võid suurtest raskustest vaid und näha.“