Millised kallid näoprotseduurid tegelikult ei toimi?
Kuidas saada täitesüstidega ilus tulemus?
Mis aitab lahti saada pigmendilaikudest?
Kas kodus on mõistlik kasutada dermarolli ja led-maski?
Ihaldusväärselt pringi ja noorusliku naha nimel on nii mõnigi nõus istuma piinapinki ja käima välja korraliku rahasumma. Alati aga ei pruugi saada soovitud tulemust või hullemal juhul tehakse oma nahale hoopis kahju. Uurisime, milliseid protseduure esteetilise meditsiini arstid ei soovita.
Ilukliinikute teenuste nimekirjast võib leida väga erinevaid protseduure, mis lubavad pinguldada, parandada näokuju ja nahka. Enne kliiniku uksest sisse astumist võiks ära teha põhjaliku kodutöö, sest sealt väljudes oled just sina see, kes võib tulemuses pettuda.
Mistahes iluprotseduuri eelnevalt peaks Confido esteetilise meditsiini üldarst Anett Ehrbergi sõnul endalt küsima millised on selle riskid ja kas loodetud kasud kaaluvad need riskid üle. Ka Sclinicu dermatoloog Bret Kaldvee paneb kõigile südamele kaaluda, eriti näopiirkonna puhul, mis protseduuri ja kelle juures teha lasta. „Enamik arste mõtlevad enne protseduuri tegemist põhjalikult läbi ja räägivad ka patsientidega kõikidest võimalikest kõrvaltoimetest ja kuidas neid vältida,“ peab arst patsiendi ohutus kõige olulisemaks. Iluteenuste pakkujaid on aga väga palju ja hinnadki võivad samadel protseduuridel suuresti erineda.