Halvast hügieenist tingitud terviserike viis mehe koomasse. Kuidas enda puhtuse eest õigesti hoolitseda?
Sage raseerimine või vahatamine võib lisaks nahaärritusele tuua kaasa tülikad sissekasvanud karvad. Tegemist on ebamugava murega, mida ei tasu omal käel kodus lahendama rutata, sest tagajärjeks võib olla põletik ja halvemal juhul sepsis ehk veremürgistus. Täpselt nii juhtus 36-aastasel mehel, kes sattus pärast kubemepiirkonnast karva eemaldamist mitmeks kuuks haiglasse.
Väljaandega NDTV World oma lugu jaganud Steven Spinale tundis end juba mitu nädalat enne haiglasse sattumist halvasti. Arstid ei osanud pealtnäha tervele mehele diagnoosi panna ning mees saadeti korduvate kaebuste kiuste koju tagasi.
„Arstid arvasid, et ta liialdab või mõtleb sümptomeid välja,“ meenutab tema õde Michelle. Lõpuks hakkas Steven kodus verd oksendama ning kui mehel tekkisid hingamisraskused, kutsus Michelle talle kiirabi.
Haiglas selgus, et Steven oli üritanud omal käel kubemepiirkonnast sissekasvanud karva eemaldada. Selle käigus oli tekkinud põletik. Mehel tuvastati sepsis ehk veremürgistus ning tema lähedastele öeldi, et ta ei pruugi sellest eluga pääseda.
Leiti, et mehe organismi oli sattunud haruldane bakter, mis oli kahjustanud elutähtsaid organeid. Septilise šoki tagajärjel oli Stevenil insult. Arstid viisid mehe kunstlikusse koomasse ning talle tehti südameoperatsioon. Haiglas haigestus Steven ka A-grippi ja kopsupõletikku. Arstide sõnul oli taastumine väga ebatõenäoline.
Pika ja keerulise ravi järel ärkas Steven siiski ilma ajukahjustuseta ning pere sõnul läheb tal tänaseks hästi. „Taastumisperiood on kindlasti pikk, aga ta on juba õppinud end voodist iseseisvalt püsti ajama,“ rääkis Michelle.
Mehe kogemus sissekasvanud karva eemaldamisega on hoiatuseks kõigile, kellel tekib kiusatus pintsettide või muude koduste vahenditega oma naha kallale minna. Arstid panevad inimestele südamele, et juba tekkinud põletiku korral tuleks kindlasti pöörduda arsti vastuvõtule.