Kas kardiotrenniga kaob rasva kõrval ka lihasmass? Treener purustab meeste suurimad jõusaalihirmud
(26)Jõutrenn on üks parimaid mooduseid oma keha ja tervise eest hoolt kanda. Ka unistuste vormini jõuab ekspertide sõnul kõige kiiremini just raskuste tõstmisega. Ometi võime teinekord trennis oma arengule enesele märkamatult pidurit tõmmata. Rühmatreener Keio Korbe selgitab, millega eksivad jõusaalis kõige sagedamini just mehed.
Regulaarne trenn on tervisliku eluviisi oluline osa – see toetab meie immuunsüsteemi, vaimset tervist ja aitab ennetada terviseprobleeme. Ometi on võimalik trennis ka parimate kavatsuste korral tervisele kahju teha ja seatud eesmärke vale lähenemisega hoopis kaugemale nihutada.
1. Egotõstmine: haarad liiga rasked raskused
Motivatsioon ja soov areneda on Keio sõnul igati kiiduväärt, kuid sageli kaasneb sellega kannatamatus ja kiirustamine. „Kõige kiirem tee vigastusteni on liiga vara liiga raskete raskustega treenimine,“ märgib Keio.
Treeneri sõnul on ülepingutamise taga sageli n-ö egotõstmine, mis tähendab, et võtad kätte raskemad raskused, et teistele muljet avaldada. Treener toob näite. Keegi tuleb su kõrvale tegema sama harjutust, aga raskema kangiga. Terve suhtumisega inimene ei reageeri sellele kuidagi või mõtleb, et varsti jõuan ise samuti sellise tasemeni. Ebaterve reaktsioon on hakata võhivõõra inimesega võistlema...
Loe artiklist lähemalt, mida võiks teha teisiti.