TESTIME | „Ma arvan, et mitmed poisid suudaksid suhtelooga samastuda.“ Kas virtuaalsest suhtekogemusest on noortel võimalik ka päriselt õppida?
Käisime koos nelja teismelise neiuga proovimas virtuaalses reaalsuses toimuvat elamust, kus oli võimalik astuda ühe armastusloo paari kingadesse. Kogeda saab esimese suure armumisega kaasnevat tunnete keerist. Kas sellisest VR-kogemusest on võimalik ka midagi õppida?
„Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024“ programmi kuuluv projekt „Suudlev Tartu“ avaldas Meta Questi keskkonnas uuendusliku noortele mõeldud VR-kogemuse, mis käsitleb armastust ja tunnete keerukust. 11-minutine virtuaalreaalsuses toimuv lugu kujutab haaravalt tundeid, mis valdavad kaht noort inimest meeldimisest ja armumisest läbi suhtekriisi emotsionaalse valu sellele järgneva rahu ja tasakaalu leidmiseni.
Pannes pähe VR-prillid, satub osaleja teismelise tuppa. Mõneti klassikaline, ent teisalt nagu unistuste tuba – kes meist oleks kasvanud pea tervet lage hõlmava klaasaknaga toas? Ruum ja selle elemendid mõjuvad ülirealistlikult, tekitades soovi toas ringi kõndida, diivanile istuda, aknast välja kiigata, laual asju puudutada.
„Väga äge oli! Mulle meeldis toas asju õhku visata ja nõusid lõhkuda,” kommenteerib Iti kogemust. Ta oleks tahtnud toas rohkem ringi liikuda ja lisab: „Toppisin oma sõrmed lillepotti.” Miat ahvatles realistlik keskkond akna peale ronima ja sealt alla piiluma. „Vaatasin paberitükke laual ja ajasin hõljuvaid helendavaid roosasid täppe taga,“ mainib ta.
Kordamööda kõlab kuulaja kõrvades tüdruku ja poisi hääl, mis jutustab oma tunnetest, nagu oleks see avameelne pihtimus päevikust...