Need on normid, millega Oti ja Raivo testharjutuste sooritust mõõdetakse

Tasakaaluharjutus – ühel jalal seismine, silmad kinni. Oti vanusegrupi normiks on seista ühel jalal lahtiste silmadega vähemalt 45 sekundit ja kinniste silmadega 15 sekundit. Raivo vanusegrupi normiks on vastavalt 41 ja 8 sekundit.

Kerelihaste tugevuse harjutus – plank. Oti vanusegrupis oleks halb tulemus alla ühe minuti plangus püsimist, Raivo vanusegrupis alla 45 sekundi.

Alakeha tugevuse harjutus – isteasend vastu seina. Oti eagrupis on hea tulemus üle 34 sekundi iseasendis püsimist, halb alla 9 sekundi. Raivo eagrupis on hea tulemus üle 24 sekundi ja halb alla 6 sekundi.

Selja painduvuse harjutus – maas istudes varvasteni ulatumine. Oti vanuserühma mehed peaksid ulatuma painduma jalataldadeni, neist vanemad ehk Raivo vanused mehed vähemalt 8 – 10 cm taldadest enda poole.

Õlavöö liikuvuse harjutus – ühenda käed selja tagant. Kes suudab ühe käe sõrmedega teise käe sõrmi puudutada (mõlemat pidi), sel on õlavöö liikuvusega asjad väga hästi.

Üldise vormi hindamise harjutus – ilma käte abita rätsepistesse laskumine ja püsti tõusmine. Kes saab hakkama ilma end käe või jalaga abistamata, on sooritanud testi maksimaalselt hästi.

Kas võitlus käib iseendaga või on nii nagu igale endast lugupidavale mehepojale kombeks – tuleb maksku mis maksab teisele ära teha? Vaata videot ja saad teada.

Tee järgi! Siin on 8 lihtsat testharjutust, millega mõõta oma tugevust, liikuvust, painduvust, osavust ja vastupidavust. Abivahendeid vaja ei ole!

Nõrgad lihased ja olematu võhm muutuvad teatud eas justkui telliseks gaasipedaalil, mis vananemisele hoogu lisab ja tervena elatud aastad kiiremini seljataha jätab. Kas sinu füüsiline vorm on piisav ja sinu vanusega kooskõlas? Saad seda hinnata järgmiste testharjutustega.

Jaga
Kommentaarid