Ujumine on kaks korda tõhusam treening kui jooksmine ja selle võib ära õppida igas eas. 7 sammu kuidas iseseisvalt ujuma õppida
(1)Alles täiskasvanueas ujumisega alustavad inimesed kurdavad tihti, et neil on veega seoses väga ebameeldivaid mälestusi lapsepõlvest. Kõik säärased hirmud on aga ületatavad ja neid, kes kohe üldse ujumist selgeks ei saa, on kaduvvähe. Ujumise on võimalik saada selgeks ka iseõppimise teel, siin on juhised kuidas seda teha.
Ühest küljest peaks ujuda oskama lihtsalt sellepärast, et vette sattudes ära ei upuks, aga teisest küljest on regulaarne ujumine ka tervisele hea. Ujumine parandab veresoonkonna toimimist, annab hea koormuse kõigile lihastele, koormab mõõdukalt südant, sest vees on inimene kergem ja ujudes ollakse mugavas horisontaalasendis. Jooksmist, hüppamist, maadlust või jõusaali ei kannata nõrgem süda välja, ujumist aga küll.
Umbes kümne individuaaltreeninguga saab paremate eeldustega inimene krooli ja rinnuliujumise selgeks. Esimene ja kõige tähtsam ülesanne on õppida vette hingama. Oskus pead vette panna on ujuma õppimisel elementaarne. Kel selg haigevõitu, võtku teadmiseks, et pea veest väljas hoidmine tekitab selga pinget, seetõttu tasub õppida ujuma, pea vees. Seejärel hakatakse harjutama jalgade tööd, abivahendina kasutatakse lesti, ja nii ta tasapisi tuleb.
Mida ujumine annab?
Esimese asjana paraneb kardiovaskulaarne tervis. Ujumine on suurepärane südame-veresoonkonna treening, mis tugevdab südant ja tõstab selle vastupidavust ning aitab vähendada südamehaiguste riski. Kuna hõlmatud saavad mitmesugused lihased, sealhulgas käed, jalad, selg ja tuharad, tugevnevad keha erinevad piirkonnad.
Ujumine sarnaneb sirutustega ja võib parandada paindlikkust, eriti kui kasutatakse erinevaid ujumisstiile. Paraneb ka...
Mis on ujumise eelised teiste treeningute ees, kellele see eriti sobib, kui pikalt ja tihti ujumistrenni teha ning kuidas iseseivalt ujuma õppida, loe edasi juba artiklist.