Jõepera sõnul on tänaseks häid suusaradu üle kogu Eesti. „Lund on peale viimaseid tuisupäevi tulnud rikkalikult ja tänu sellele on lisaks vabatehnika võimalusele paljudel radadel sisse tõmmatud ka klassikajälg,“ lisab ta.

Et ilmaolud on muutlikud, soovitab Jõepera radade seisukorda jälgida terviserajad.ee veebilehelt, kust saab infot, millisel rajal sõita vabatehnikas, kuhu võib minna juba uuema suusaga ning kuhu on pressitud klassikajälg.

Harjumaal on kõige paremad olud suusatamiseks Aegviidus, Nelijärvel ja Kõrvemaal – Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuse ringidel (kuni 24 km) saab sõita vabas tehnikas hea suusaga ning Valgehobusemäe radadel on võimalik suusatada nii klassika kui uisutehnikas. Nelijärvel on võimalik aga uisutehnikas suusatada 4 ja 5 km rajal kas Aegviiduni või Jänedani. Klassika- ja uisutehnika rajad ootavad suusatajaid ka Loksa ja Kolgaküla tervisradadel.

Tallinna lähistel on väga head suusatamise olud Jüris, kus 1,6 km, 2,6 km ning 5,2 km radadel saab lisaks uisutehnikale sõita klassikat. Keila terviserajad ootavad vabatehnika ja klassika sõitjaid kuni 7,5 km pikkustele ringidele, raja kvaliteet on väga hea. Vabatehnikas saab suusatada Padise, Vasalemma, Aruküla, Saku, Tädu ja Karulaugu terviseradadel.

Tallinnas Õismäe raba ja Pae pargi, Merimetsa ja Järve terviseradadel on täna hommikuse seisuga olemas nii klassika kui uisurada. Nõmme-Harku ring ootab suusatama vabatehnikas, klassikajälg on sees osaliselt, ning Pirita rajal saab sõita vabatehnikas.

Hiiumaal on nauditavad suusaolud Paluküla rajal Kärdlas, kus saab aga sõita nii klassika kui ka vabatehnikat 2,7 km rajal.

Ida-Virumaal Narva Pähklimäe, Sillamäe-Sinimäe, Alutaguse ja Jõhvi terviseradadel saab sõita vabatehnikas, sinna radadele jõudis korralik looduslik lumi alles viimase lumetormiga.

Järvamaal on võimalik uisutehnikas sõita, Koeru, Aravete ja Türi Tolli metsa terviserajal.

Jõgevamaal Põltsamaa Kuningamäe ning ka Pala radadel ootavad suusatajaid nii uisu- kui ka klassika rajad. Vabatehnikas saab sõita Jõgeva Virtuse ja Kuremaa terviserajal. Lisaks suusatamisele saab Jõgevamaal nautida uisutamist ja kiiruisutamist - selleks on avatud Adavere Uisurada, legendaarse treeneri Väino Treimani eestvedamisel.

Läänemaal on Palivere Turismi- ja Spordikeskuses on võimalik suusatada kuni 3 km rajal vabatehnikas.

Lääne-Virumaal on klassikarada on sisse tallatud Rakvere Palermo radadel. Head olud vabatehnikas suusatamiseks on aga Sõmeru ja Ebavere terviseradadel, samuti Mõedaku, Tamsalu, Tapa Männikumäe ja Kadrina terviserajal.

Põlvamaal on suusatajad oodatud Mammaste spordikeskusesse, mille 3,7 km rajal saab sõita vabas tehnikas.

Pärnumaal on kõige paremad suusaolud Reiu-Raeküla ja Pärnu-Jaagupi kultuuri- ja spordipargi radadel, kus saab nii uisu- kui klassikatehnikas suusatada kuni 5 km radadel. Jõulumäel saab hetkel sõita vabatehnikas.

Raplamaa ootavad vabatehnikas ja klassika sõitjaid Rapla Vesiroosi ja Järvakandi terviserada. Vabatehnikas saab suusatada Paluküla Hiiemäe ja Pirgu terviserajal.

Saaremaal saab suusatada Pöide terviseradadel vabatehnikas 3,8 km rajal.

Tartumaal on väga head võimalused suusatamiseks Tähtvere Spordipargis, mille ovaaliringil, sprindiringil ja dendropargi radadel on lisaks vabatehnika rajale sisse tallatud klassikajälg. Klassikajälg on ka Vooremäe radadel. Vabatehnikas saab suusatada Elvas, Tartumaa Tervisespordikeskuse radadel Elva-Palu lõigul, lisaks ka Kambja, Lähte radadel. Suusasõprade rõõmuks alustatakse täna täies ulatuses Tartu maratoni raja sisse ajamist.

Valgamaal, kus valitsevad hetkel ilmselt Eesti kõige soodsamad suusaolud, saab aga klassikat sõita nii Tehvandil, Tõrvas kui ka Käärikul, kus on on avatud kõik rajad sh Kekkose ring.

Viljandimaal on klassikajälg sisse aetud Holstre-Polli radadel, Saarepeedi terviseraja 2 km pikkusele lõigule ning Abja-Paluoja 5 km rajale. Uisutehnikas saab aga sõita Viljandi järve ja Päri radadel.

Võrumaal on kõige nauditavamad suusaolud Haanja Puhke- ja Spordikeskuses ning Võru-Kubija terviseradadel, kuhu on sisse tallatud nii klassika kui ka uisutehnika rajad. Lisaks saab vabatehnikas suusatada Värska 400 m ringil, Kirikumäe 3 km rajal, Antsla Kasumetsa 2,2 km ringil ja Lüllemäe terviserajal.

Enne rajale suundumist vaata endale sobiva suusaraja infot terviserajad.ee veebilehelt.