KUULA SAADET | Millal on vererohke menstruatsioon märk veritsushaigusest?
Ehkki veritsushaiguste puhul räägitakse peamiselt meestest, pole diagnoos kaugeltki võõras ka naistele, kelle jaoks võib probleem olla sageli suurem. Milliseid veritsushaiguseid naistel esineb ja kuidas neid ära tunda? Dr Ross rõhutab, et väga oluline on inimeste teadlikkuse suurendamine ja veritsushaigustega seotud müütide kummutamine.
Podcast’i kuulates saame teada, miks on ohtlik perekondades levinud suhtumine: „Meie suguvõsa naistel ongi vererohked ja kurnavad menstruatsioonid ning sellega tuleb ka sinul leppida.” Arst selgitab, kuidas elada erinevate veritsushäiretega, miks neid just naistel nii harva diagnoositakse ja missugused võivad olla sellise haiguse tagajärjed. „Raskete menstruatsioonide tagajärjel võib tekkida oht kehvveresuse tekkeks, ka sünnitustest taastumine võib olla problemaatiline. On oluline, et naised oskaksid tähele panna veritsushaigusele viitavaid sümptomeid ja jõuaksid probleemi korral ka arsti juurde,” rõhutab dr Ross.
Kuula, missugused on veritsushaiguse ohumärgid, kas see haigus on eluaegne, kuidas haigust ravida ja mismoodi sellega elada.
Vestlust juhib Eve Kallaste.