“Oleme pannud õlad kokku Peaasi.ee, Sotsiaalkindlustusameti ning Eesti Psühhiaatrite Seltsiga, et olla valmis erinevateks stsenaariumiteks. Täname kõiki, kes on juba liitunud Vaabiga ning ootame platvormiga liituma ka teisi vaimse tervise valdkonnas tegutsevaid inimesi meie kodulehel www.vaab.ee. Eriti tänuväärsed oleme liitujatele, kellel on varasem trauma- või kriisinõustamise kogemus,” sõnas Vaabi juht Neveli Niit.

Vaabiga liitujate emailile tulevad vastavalt abivajadusele üleskutsed ning inimene saab ise valida, millise üleskutsega ta liitub. Ainuüksi Vaabi kirja panemine ei kohusta spetsialisti mitte millekski.

Vaimse tervise valdkonnas töötavad spetsialistid on oodatud ennast kirja panema aadressil www.vaab.ee

Tänaseks on Vaabi registreerunud üle 500 vaimse tervise spetsialisti. Lisaks on olemas ka 2500 tervishoiutöötajat ja meditsiinilise väljaõppega inimest. Vaabiga koos on abi kaasanud Sotsiaalkindlustusamet, Terviseamet, Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Tartu Ülikooli Kliinikum, Kuressaare Haigla, Ida-Viru Keskhaigla, Rakvere Haiglam, Eesti Perearstide Selts jt.

Viimase aasta jooksul on Vaab kokku hoidnud 400 tundi telefonikõnesid, mis läheks muidu õige väljaõppega inimeste leidmiseks. Vaabi kogukonda kuuluvad spetsialistid on abiks käinud üle Eesti.

Jaga
Kommentaarid