TABU | Tütre kaotanud ema matustel haletsejatele: kas te üldse annate endale aru, mida räägite?! Kuidas toetada leinajat
Varem või hiljem puutuvad leinaga kokku kõik inimesed. Kellegi teise lein paneb aga tihti ebamugavust tundma. Mida öelda ja mida mitte? Kas rääkida juhtunust, pakkuda tuge või jätta leinaja hoopis rahule? Milliseid sõnu leinaja kindlasti kuulda ei soovi?

Lein ei kaasne ainult surmaga, vaid järgneb igasugusele kaotusele. Leiname kallist lähedast, aga ka lõppenud suhet, kaotatud töökohta või kodu. Igaüks leinab erinevalt ja üleelamised sõltuvad ka sellest, milline oli suhe lahkunuga ja kui ebaõiglaseks juhtunut peetakse. On suur vahe, kas inimene lahkus pärast pikka hästi elatud elu või katkes ootamatult lapse tee.
Mõnikord ei suuda ümbritsevad kaotusvalu suurust mõista. Näiteks võib lein sündimata jäänud lapse pärast täielikult halvata ja teeb väga haiget, kui lohutamisel tõdetakse: “Pole viga, sa oled noor, saad uue lapse.” Raske kaotuse üle elanud inimesega tundub keeruline suhelda, seetõttu on tihti lihtsam eemale hoida või teha nägu, nagu poleks midagi juhtunud. Leinava inimese jaoks võib üksi jäämine aga olukorra palju raskemaks muuta.
Siin on kolm isiklikku lugu – Anni, kes kaotas oma tütre, Riina, kes kaotas oma ema ning Andrus, kes kaotas oma naise ja teismeliste laste ema. Mida teevad ümbritsevad inimesed selles olukorras valesti ning millist tuge, sõnu ja tähelepanu kaotusevalust murtud inimesed tegelikult ootavad?