KUULA | Taastusravi pakub vigastuste korral mitmekülgset abi
Podcast’i „Trennijutud“ järjekordses episoodis käis külas Reio Vilipuu Taastusravikliinikust, kellega räägiti taastusraviks vajalikest abivahenditest, uuringutest ning füsioteraapia ja lümfiteraapia teenustest.
Liikumis- ja sportimisvajadus on midagi loomulikku ning samuti on loomulik ettetulevate vigastuste ja traumade puhul asjakohast abi saada, et liikuva elu juurde tagasi pöörduda. Vilipuu ütles kindlalt, et lahendused on alati olemas ning vastavalt inimese konkreetsele eesmärgile on võimalik talle ka personaalselt läheneda ja sobiv võimalus leida.
Kui füsioteraapiast on tänaseks juba paljud kuulnud, siis mis on lümfiteraapia? „Tegemist on taastusravi ühe osaga. See hõlmab käsitsi lümfimassaaži ning vajadusel survesidumist ja hiljem kompressioontoodete kandmist. Seda tehakse siis, kui inimesel on olnud trauma näiteks hüppeliigese nihestuse või randme murru puhul. Tõsisemad juhud on haigused, mille tagajärjel on lümfisüsteem kahjustunud operatsiooni või kiiritusravi tagajärjel,” kirjeldas Vilipuu.
Milliste muredega peamiselt Taastusravikliinikusse pöördutakse? Vilipuu sõnul on tüüpiliselt tegemist harrastussportlastega, kes endale trenniga liiga teinud. „Paljud ütlevad oma eesmärkide kohta, et soovivad ennast hästi tunda ja lihtsalt sporti teha. Aga nende koormust vaadates on pigem tunne, et tahetakse MM-le või olümpiale saada. Ehk siis tõsine ületreening.”
Kuula pikemalt taastusravi võimalustest podcast’i "Trennijutud" värskest osast. Saatejuht on Maris Järva.