Õppinud silmale reedab keha palju ka ilma sõnadeta, liigutustega. „Mida rohkem ma inimest liikumises näen, seda rohkem oskan tema kohta öelda. Tunni ajaga võib saada päris kena pildi inimese isiksuseomadustest, harjumustest, peremustritest. Üht-teist saab teada ka mõne sekundiga, vaadates kasvõi, kuidas keegi näiteks bussis käsipuust kinni hoiab," avaldab tantsija, koreograaf ja psühholoog Helena Ehrenbusch (46), kes on sidunud oma teadmised ja oskused kokku kehatarkuse meetodiks.

Keha talletab kõike nähtut, kuuldut, läbielatut sünnist saadik. Iga kogetud seik elus, olgu see füüsiline trauma, emotsionaalne pinge, positiivne või negatiivne sündmus, jätab kehasse jälje, mida õppinud silm näha oskab. Ka uuringutega on kindlaks tehtud, et suheldes anname me kehaga edasi tervelt 55 protsenti infost, häälega 38 ja sõnadega vaid 7 protsenti.

“Kehatarkus ei ole meetod kehas olevate valusate lugude ärakaotamiseks. Need jäävad kehasse ilusate armidena alles. Teevad sinust selle ägeda ja isikupärase, kes sa oled. Kehatarkus õpetab olema kohal praeguses hetkes, saama iseendast ja oma kehast teadlikumaks, siduma tervikuks ning mõtes­tama elus toimunut füüsilise, emotsionaalse ja mõistuse tasandi kaudu,” tutvustab Helena, kelle juhatamisel asun seda kõike ka oma nahal ja kehas tunnetama.

Kuidas kehatarkuse meetod käib ja mida head see sulle annab, loe edasi juba artiklist.