Ülemiste City Tallinnas on uus keskkond, nullist üles ehitatud ja asustatud peamiselt tööajal. Sinna tulevad kokku inimesed töö tegemise eesmärgil ja neid ei seo mitte midagi muud. Ometi oleks nende tervisele hea, kui moodustuks kogukond, sest selle kaudu paraneks ka tervisekäitumine.

Linnaku arendajad ja Tartu Ülikool alustasid tänavu juunikuus koostööd, et luua teaduslik mudel, millega parandada linnaku ligi 12 000 inimese tervisekäitumist.

Projekti teevad ainulaadseks keskkond ja kontekst. “Kui hakkasime teaduskirjandusest analooge otsima, siis nägime, et neid polegi,” ütleb sotsioloog Triin Vihalemm, Tartu Ülikooli kommunikatsiooniuuringute professor, üks projektiga tegeleva teadlaste rühma liige. Veel löövad kaasa psühholoogid ja keha­kultuuriteadlased.

“See projekt on teaduslikus mõttes põnev. Siiani on kesk­konnad loomulikult tekkinud, pikkade aastate jooksul, aga Ülemiste linnakus on see toimunud kiiresti. See panustab meie tuleviku elamisoskustesse, kui me õpime kunstlikult loodud linnakutes kogukondlikku ja inimsõbralikku elustiili kultiveerima,” lisab ta.

...

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid