Mehe sõnul oli emotsioonide tuvastamine esialgu harjumatu, peamiselt just seetõttu, et ta ei osanud sellest varem eriti isegi puudust tunda. „Nüüd on aga asi teisiti, tegelikult on huvitav, kas ja kuidas teine inimene su lausetele reageerib. Sest alati ei tule sellised reaktsioonid ainult häälest välja,“ kirjeldas Rosin.

Emotsioonide kogemine rakenduse abil

Huawei poolt loodud rakendus nimega Facing Emotions suudab “tõlkida“ seitse erinevat emotsiooni seitsmesse unikaalsesse helisse ehk äpp võimaldab pimedatel ja nägemispuudega inimestel kogeda oma vestluspartneri emotsioone nagu õnn, kurbus, üllatus, hirm, vastikus, põlgus ja viha.

Rakendust testis ka nägemispuudega massöör Margus Kiin, kelle sõnul oli väga huvitav tuvastada inimeste emotsioone. „See on üks võimalus osa saada millestki, mida varem pole kogenud. Alati ei piisa ainuüksi häälest, et emotsioone mõista, kuid tehisintellekt on siin meile appi tulnud,“ sõnas Kiin.

Huawei tarbijatoodete äri Baltimaade juht Yanfei sõnul oli nende soov Facing Emotions rakenduse abil tuua uus tehnoloogia lähemale kõigile, kuid eriti neile, kes seda kõige rohkem vajavad. „Tänu Huawei Mate 20 Pro täiustatud tehisintellektile on meil unikaalne võimaluse anda nägemispuudega inimestele võimalus "näha" emotsioone. Oleme veendunud, et rakendus parandab kasutajate elukvaliteeti,“ sõnas Yanfei.

Rakendus, mida toetab tehisintellekt

Facing Emotions äpp loodi selleks, et testida AI-tehnoloogia võimalusi. Õpetades AI-d analüüsima inimeste emotsioone ja näoilmeid, mis kanduvad helideks edasi, suudeti pimedatele luua uus “keel“.

Telefoni tagumise kaamera abil skaneerib rakendus isikut, kellega pime inimene räägib ning tuvastab näo elemendid nagu silmad, nina, kulmud ja suu ning nende positsiooni üksteise suhtes. Seejärel töötleb AI tuvastatud emotsiooni kindlaks heliks, mida telefon ette kannab. Kõik see juhtub reaalajas ja võrguühenduseta režiimis ning on võimalik tänu võimsale AI-le.

„Neli-viis aastat tagasi oli videopildi analüüsimine ja sellest nägemispuudega inimestele kasuliku info välja võtmine suhteliselt ulme. See vajas võimsaid protsessoreid ja oli tohutult kallis. Täna on see tehnoloogia juba meie taskus. Tahes-tahtmata paneb mõtlema, et mis omakorda viie aasta pärast tulevikus toimub?“ mõtiskles Rosin.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid