Miks haigutamine nakkab, kas see võib olla märk haigusest või miks me seda talvel rohkem teeme? 8 põnevat fakti haigutamisest
See on “nakkushaigus”, mis levib kõige tõenäolisemalt igavas seltskonnas, ent kaitstud pole sa selle eest ka parimate sõprade ringis. Selle täpseid tekkepõhjusi otsitakse juba mõnda aega, aga täpselt ikka ei teata. Räägime haigutamisest.
Ava suu, siruta ennast välja ja tõmba aplalt sisse suutäis õhku, seejärel hinga kiirelt välja. Uus näojooga harjutus? Tegelikult mitte — sa just haigutasid. Haigutamine on hea viis oma väsinud keha virgutamiseks. Nii saad ka vestluskaaslasele märku anda, et ta põnevama teema valiks. Suure tõenäosusega haigutad sa praegu, sest ainuüksi sellest mõtlemine või lugemine paneb haigutama.
1. Igavus paneb haigutama
Seda, et haigutamine on seotud igavusega, tõestati juba 1986. aastal keskkooliõpilaste seas tehtud uuringus. Katses näidati õpilastele igavaid slaide värviproovidega, seejärel särtsakaid rokkvideosid. Loomulikult haigutasid noored suurema tõenäosega uimasevõitu materjali vaadates, ent mitte kordagi meeleolukate rokklugude ajal.
2. Võib olla märk haigusest
Liiga sagedase haigutamise täpsed põhjused pole siiani teada, ent sageli on selle taga...