Järgnevalt teemegi neist lähemalt juttu.

Kuidas saada hambad valgemaks?

Hammaste valgendamiseks on mitmeid meetodeid. Levinuimad neist on hambaarsti juures tehtav hammaste laservalgendus ning hammaste kodune valgendamine kapede abil.

Miks aga üldse hambad muudavad värvi?

Ühed põhjused on nii öelda hambast tulenevad. Näiteks võib hammas värvi muuta peale juureravi. Samuti peale ortodontilist ravi, kui on kasutatud liiga suurt jõudu. Kolmanda põhjusena võib välja tuua traumade tagajärjed, kui hammas on saanud tugevalt põrutada. Ka aastaid tagasi asetatud plommid muutuvad ajapikku tumedamaks. Üheks põhjuseks siin on kaariese teke.

Välistest teguritest saab välja tuua erinevad toidud ja joogid. Olgu siinkohal ära mainitud eelkõige punane vein, kohv ja tee. Kuid ka halvad harjumused nagu suitsetamine ning kehv suuhügieen.

Hammaste valgendamine koduste vahenditega

Erinevad kodused hambavalgendamise meetodit on laialt kasutatavad. Neist levinuim loomulikult valgendav hambapasta, kuid ka valgendusplaastrid ja kapedega valgendamine.

Koduseid hammaste valgendamise vahendeid kasutades aga veendu, et järgid täpseid etteantud juhiseid. Nii näiteks ei ole soovitav kasutada valgendavat hambapastat pikema perioodi jooksul. Põhjuseks see, et selline hambapasta sisaldab abrassiivaineid, mis võivad põhjustada hambaemaili kulumist. Samuti võib tagajärjeks olla hammaste külma- ja kuumatundlikkus.


Viimast võib põhjustada ka hammaste kodune valgendamine kapedega. Seetõttu soovitatakse neid kasutada mitte rohkem, kui paaril ööl nädalas. Nende mõte iseseenesest seisneb selles, et sulle tehakse arsti poolt individuaalne valgenduskape, mis on täidetud valgendava geeliga. See tuleb magama minnes asetada hammastele ning seejärel valgendava geeli aktiivne komponent (vesinikkarbamiid) tungib hamba välispinnasesse.

Hammaste valgendamine hambaarsti juures – laservalgendus

Hammaste valgendamine hambaarsti juures on populaarne kõigi nende seas, kes soovivad tulemusi saada kiirelt. Nii võib märgatavalt valgemaid hambaid saada ka vaid ühekordse visiidi järel.
Üks meetod selleks on soodapesu (tuntud ka kui pärlipesu / pärlipuhastus). See on eriti hästi märgatav, kui hammastel esineb tugev pindmine pigment.

Mis asi on hammaste soodapesu?

Üldistatult öeldes on hammaste soodapesu hambaarsti poolt teostatav hammaste professionaalne puhastus. Kui sul on veatult puhtad hambad, millel puuduvad hambakatt ja hambakivi, ei ole soodapesu sulle vajalik.

Üldjuhul aga hammaste tervise olukord nii probleemitu ei ole ja seega tasuks oma hambaarstil lasta hinnata soodapesu vajalikkust. Paljudel inimestel on tekkinud hambakivi ehk mineraliseerunud hambakatt, mida kodus harjaga pestes enam kätte ei saa. Sel juhul on soovitus käia nii kontrollis kui hammaste soodapesus 2 korda aastas. Esiteks saad sedasi parema ülevaate hammaste tervislikust seisundist. Teiseks on tihedamini soodapesu tehes see ka rahakotisõbralikum, sest kattu ei ole lühema ajaga nii palju veel tekkinud ning protseduur läheb kiiremini.

Hammaste laservalgendus

Siit samm edasi on aga hammaste laservalgendus. Selle puhul määritakse hammastele spetsiaalset geeli, milles olevaid aineid aktiveeritakse laseri abil. Hambad võivad seeläbi muutuda koguni 6-8 tooni valgemaks.

Ka selle protseduuri varjupooleks on võimalus hammaste tundlikkuse suurenemisele. Seetõttu veendu, et hambaravikliinik, kelle juures hammaste laservalgenduse protseduuri ette soovid võtta, kasutaks vaid kõige uuemat tehnoloogiat.

Pane aga tähele, et laservalgendust ei soovitata teha noorukitele, rasedatele ja rinnaga toitvatele emadele. Protseduur ei pruugi anda soovitud tulemusi ka suurte täidistega hammaste puhul.
Hammaste laservalgenduse suureks plussiks on selle pikaajalisus. Õige suuhügieeni korral võib uus kaunis ja säravvalge naeratus kesta ka koguni 5 aastat.

Kokkuvõtteks

Kaunis naeratus muudab rõõmsaks nii selle kandja kui vastuvõtja. Samuti lisab ta tublisti enesekindlust suhtlemisel. Seetõttu paneme alati oma patsientidel südamele, et tunduvalt parem ja soodsam on hambahaiguseid ennetada, kui nende tagajärgedega hiljem tegeleda. Soovitame külastada hambaarsti vähemalt 2 korda aastas. Nende külastuste käigus tasub uurida ka muid pakutavaid teenuseid, mis võiksid ühtviisi hästi mõjuda nii su hammaste tervisele kuid ka kaasa aidata veelgi kaunimale välimusele.

Sinu särava naeratuse heaks!

Linnamäe tee 3, Tallinn
tel 660 0460
info@lhk.ee

Jaga
Kommentaarid