Vaagnapõhjalihased asuvad vaagnapõhjas häbemeluu ja sabakondi vahel. Nende ülesanne on hoida vaagnas paiknevad organid õiges asendis. Vaagnapõhjalihaste otstarve on hoida põie ja soole avaused suletuna, et vältida tahtmatut leket ja lõõgastuda õigel hetkel nende tühjendamiseks.

Kuidas treenida:

Istu või lama mugavas asendis. Proovi pingutada vaagnapõhjalihaseid, nii nagu hoiaksid kinni kõhugaase. Lihaste kokkutõmbel võid tunda pingutustunnet. Kui tunned pingutustunnet, hinga nina kaudu sügavalt sisse ja suu kaudu välja. Hoia jala- ja tuharalihased lõdvestunult. Peale igat pingutust lase lihased täiesti vabaks, lõõgastu.

Kuidas tead, kas pingutad lihaseid õigesti? Võid proovida vaagnapõhjalihaseid pingutada seksi ajal ja küsida partnerilt, kas ta tunneb seda. Võid panna ka näpu või pöidla tuppe, pingutada. Kui tunned pingutust, teed asja õigesti.

Pingutusi tehes loe, mitu sekundit suudad lihaseid pinges hoida. Oluline on lihaseid sama arv sekundeid lõdvestunult hoida. Näiteks kui hoiad lihaseid viis sekundit pingul, siis hoia neid viis sekundit lõdvestunult.

Ära sea kohe suuri eesmärke. Alusta vähemate kordadega ja proovi aja jooksul lihaseid kauem pinges hoida. Tulemused ilmnevad kolme kuni viie kuu pärast. Et harjutuste tegemine läheks edukamalt, siis loobu kohvist ja gaseeritud jookidest, ole füüsiliselt aktiivne ja joo päevas piisavalt vett.

Harjutusteni jõudmiseks liigu noolekesega järgmisele lehele!

Emakakontraktsioonid suurendavad tõenäosust, et jõuad orgasmini. Vähemasti nii väidab raamatu "Discover Your Sensual Potential" autor ja seksuaalterapeut Barbara Keesling.

Kui suudad kontrollida oma emakalihaseid, oled võib-olla seksi ajal suuteline tõmbama oma emaka kõrgemale, mistõttu pääseb suguti vagiina lõpp-punkti. Tegemist on punktiga, mis on naiste jaoks seksuaalses mõttes tundlik. Paljude naiste sõnul saavad nad selle koha stimuleerimisel seksi ajal peaaegu kohe orgasmi.

Kuidas treenida:

Kui tahad teada, kus on su emakalihas, siis lama selili ja tee jalgade õhus liigutust, nagu sõidaksid rattaga. Seda liigutust tehes liigub emakas vagiina peale. Kui lõpetad liigutuse tegemise ja oled jälle lamavas asendis, tunned tõenäoliselt, kuidas su tupest väljub õhk. Saad seda tunnet korrata, kui pingutad oma alakõhulihaseid, mis on täpselt emaka kohal. Nende lihaste pingutamisel võid ette kujutada, et hingad oma vagiina kaudu sisse-välja. Niisugune venitamine ja lõdvestamine laseb seksi ajal su partneril pääseda ligi just sellele õigele kohale. Et lihaste treenimine kulgeks edukalt, siis tee päevas ühe korra harjutust, mille vältel pingutad ja lõdvestud kümme korda.

Harjutusteni jõudmiseks liigu noolekesega järgmisele lehele!

Hea seksi jaoks on oluline õige hingamine. Seksuaalterapeut Jaime Corvalani sõnul on võimatu olla seksuaalselt üleni erutatud, kui hoiad oma hinge kinni. Seda teevad aga paljud inimesed ja paljud isegi siis, kui nad saavad orgasmi. Proovi alateadlikult muuta oma hingamismustrit ajal, kui oled erutatud. Kui suudad orgasmi ja erutatuse ajal korralikult hingata, siis on ka tulemus parem.

Diafragma ehk vahelihas on lai kuplikujuline lihas, mis eraldab rinnaõõnt kõhuõõnest. See laieneb, kui hingad sügavalt sisse ja seetõttu on just sügavalt sisse hingamine hea viis vahelihase treenimiseks. Lama selili nii, et asetad ühe käe kõhule. Hinga aeglaselt sisse nii, et kõht täitub õhuga. Kui hingad, peaks kõhul olev käsi liikuma üles-alla. Hinga natuke aega nii, et kõht liigub palju ja seejärel hinga mõned minutid nii nagu tavaliselt. Korda harjutust mõned korrad.

Harjutusteni jõudmiseks liigu noolekesega järgmisele lehele!

Reie nelipealihastel on oluline roll, kui naine on seksi ajal mehe peal. Ja see on kusjuures parim asend stimuleerimaks G-punkti ja teisi tupe tundlikke alasid. Näiteks neid, millest on enne juttu olnud.

Kuidas treenida:

Seisa seinast umbes 60 cm kaugemale ja toeta oma selg vastu seina nii, et ülakeha puutub seinaga kokku. Seejärel lase end alla nii, et kõverdad mõlemaid põlvi seni, kuni su sääred on põrandaga paralleelsed. Hoia end sellises asendis kolmkümmend sekundit ja seejärel tõuse püsti tagasi. Treeni end nii kaua, et suudaksid teha seda harjutust üks kuni kaks minutit.

Harjutusteni jõudmiseks liigu noolekesega järgmisele lehele!

See aitab sul seksi ajal paremini sättida oma vaagnat nii, et tunned võimalikult palju mõnu. Näiteks kui oled selili ja jalad on kõverdatud ülespidi, siis on tupekanal lühem. Kui aga surud seejärel oma alaseljalihastega, siis puutub su tupe esisein kokku mehe peenisega. Nii saab mees stimuleerida su G-punkti. Kui treenid kõhu- ja alaseljalihaseid, saad ka paremini aru, kui need on pinges. Lihaspinge ei võimalda sul tunda nii palju mõnu.

Kuidas treenida:

Lõdvestamaks selga ja vaagnat, on soovitatav teha edaspidi ja tagurpidi venitusi. Tagurpidi venitusi saad teha näiteks köögitooliga, mis on sulle umbes vöökohani. Kalluta end tagurpidi üle tooli nii, et su selg on toestatud, kuid su alaselg ja vaagen on vabad. Siruta käed üle pea. Kui venitad, siis tunned, kuidas su alakõhu- ja seljalihased lõdvestuvad ning hingamine muutub sügavamaks. Kujuta ette, et hingad vaagnasse, nagu puhuksid täis õhupalli.

Kuna su keha muutub järjest lõdvestunumaks, tunned, kuidas su vaagen liigub spontaanselt edasi-tagasi. Proovi aja jooksul end tahapoole kallutatuna hoida pikemat aega. Et harjutused oleksid tasakaalustatud, tee ka ettepoole kallutusi. Seisa nii, et jalad on õlgade laiuse võrra laiali ja varbad on suunatud pisut sissepoole. Kalluta ettepoole nii, et su keha ripub vabalt üle jalgade. Kalluta õrnalt ja aja oma põlved sirgu, kuid mitte kunagi ära aja neid üleni sirgu. Proovi teha seda seni, kuni tunned jalgades pisut kõdi.

Teise harjutusena lama selili nii, et jalad on kõveras ja õlgade laiuse võrra laiali. Tõsta vaagnat aeglaselt üles ja alla nii, et tuharalihased tõusevad õhku. Tee harjutust aeglaselt ja sujuvalt kahekümne minuti jooksul.

Allikas: goodhousekeeping.co.uk