Orgasmi saamine on vahel nii vaevaline, et mõned naised lausa ütlevad, et rahuldus polegi neile oluline. “Kes julgeks avalikult öelda, et ta jääb seksides rahuldamata? See on piinlik,” mõistab seksuaalnõustaja Christine Kraas hädasolevaid naisi. Tunnistamine, et orgasm on nõrk või jääb kättesaamatuks, on samas esimene samm rahuldustpakkuvama seksi poole. Lisaks meditsiinilistele muredele on rida individuaalseid, mõttetasandil põhjusi, miks naine orgasmi ei saa. Vahel on konks väga lihtne, vahel on probleemid komplekssed.

Oluline on teada, et kõiki saab aidata — ükskõik, kas orgasmi pole kunagi kogetud või on see, et rahuldus jääb poolikuks, ajutine häire. “On normaalne, et ka seksi puhul vahel nõustaja või arsti abi vajatakse. Seks on pidev enda ja partneri keha ning tajude õppimine. Seksuaalnõustaja abiga saab kehv voodiseis minna heaks ja hea seks väga heaks,” julgustab nõustaja valehäbist üle saama.
Palju saab ka ise ära teha. Abi on vahel ka vaid teadvustamisest ja äratundmisest, mis meie sees ja alateadvuses toimub, mis takistab meil end vabalt tundmast. Seksuaalnõustaja Christine Kraas selgitab rahulduse peent taustmuusikat.

Sinu keha on ilus, minu keha on ilus
Tuleme lapsepõlvest sageli teadmisega, et alasti olemises on midagi piinlikku. Oleme õppinud, et paljas olla pole viisakas. See kannab sõnumit, et minu alakeha pole viisakas, ja laps täiendab seda mõttes — suguelundid on inetud, koledad, mustad. Selle teadmisega saadakse täiskasvanuks ja hakatakse häbenema oma keha ja suguelundeid, kardetakse, et äkki pole need normaalsed või piisavalt ilusad.

Julge nautida seksi!
Vanad kasvatusmallid on alateadvusse istutanud mõtte, et seks pole oluline. On sundmõtteid, et seksida pole viisakas, seksi ei sobi nautida. Selline seksuaalsuse mahasurumine toimub salamisi ja märkamatult. Eriti tugevasti oli see kodeeritud meie vanavanematesse, kuid neilt on see üle kandunud ka järgmistele põlvedele. Ka praegu teab osa naisi, et seks on vaid lastesaamiseks, ainult mehed tahavad seksida ja naised peavad neile alluma. Vahel on raske aru saada, kust need tunded tulevad, selline salahääl on sügaval meie sees peidus. Frustreerivatest mõtetest tuleb aga lahti saada, sest sellest sõltub, millist seksuaalelu me endale lubame.

Hinges tekib tohutu segadus, kui ühel hetkel avastad, et seks on mõnus ja sa tahad seksida. Läheb palju aega, enne kui suudad süümepiinadeta seksi nautima hakata, aga töö endaga on seda väärt. Kõik vajavad intiimsust ja lähedust. Seks on parim viis näidata oma armastust ja koos partneriga orgasmi kogemine tugevdab paarisuhet. Mehele on seksimise juures võtmetähtsusega teada, et naisele meeldib temaga voodis olla ja naine saab rahulduse, talle on oluline tunda ja näha, mis naisega orgasmi ajal toimub.

Ava end partnerile ja iseendale!
Rahuldusega käib enamasti kaasas ka hinge avanemine. Vahel kardetakse avada end teisele, aga samamoodi ka iseendale, sest tunnetelaviinis võib meie ette kerkida palju sellist, millele ei taha otsa vaadata.
Kui elus on muresid ja kurbust, jätab orgasm vahel sisemusse väga tühja tunde. Kui seda on kunagi kogetud, peljatakse seda uuesti tunda.

Tunne oma keha!
Erogeenseid punkte ja piirkondi on kehas palju. Suguelunditest on tupe tagumine võlv ja emakakael väga tundlikud, lisaks kliitor. Nendes kohtades tuleb leida üles õiged punktid, mida rütmiliselt mõjutades on võimalik saada orgasmi. Kuidas naine rahuldust kogeb, pole oluline. Kliitoriorgasm on täpselt sama hea ja täisväärtuslik kui tupeorgasm. Ja vastupidi. Ei pea muretsema, kui naine ei koge mõlemat orgasmi. Kõigi keha on erinev.

Tunneta oma keha!
Vaagnapõhjalihaste treenimine suurendab alakeha tundlikkust ja oskust keskenduda erutuse tekkimisele ja selle säilitamisele. Vaagnapõhjalihaste treenimine parandab ka alakeha verevarustust, nii et erutumine on lihtsam. Kui hakkad rohkem tunnetama oma alakeha, tunnetad ka rohkem peenist tupes. Erutusele keskendudes hakkad oma keha liikumist usaldama, õigesti hingama ja saadki rahulduse.
Sageli lähevad naised seksuaalelus n-ö lahti pärast sünnitamist, sest sünnitus õpetab tundma oma keha ja vaagnapõhjalihaseid. Sünnitus vabastab ka piinlikkusest ja häbist, mis on naistel vahel seotud suguelunditega.

Vabane pingest!
Kui oled väga pinges, on vaagnapõhjalihased krampis, erogeensed punktid ja piirkonnad justkui lukus ning sa ei suuda erutuda. Keha ajavad pingesse kõik tugevad emotsioonid, näiteks viha, kurbus, solvumine, ka ülevoolav rõõm. Tundeid aitab vaigistada massaaž ja teineteisega rääkimine.

Raputa maha päevapagas!
Naisel võtab kauem aega kui mehel, et tulla välja päevasündmustest. Kui naine tunneb, et päevapagas on raske, võiks enne seksi veidi rääkida, et lõdvestuda ja pingeid maandada. Vahel pole vaja isegi, et kaaslane mingi seisukoha võtaks või asjadele hinnangu annaks. Abi ongi vaid sellest, et saad päeval juhtunu välja rääkida. See loob turvatunde ja taju, et olete ühel lainel.

Harjuta ja õpi!
Seksuaalelu alguses ei olegi alati ootuspärane, et seksides saadakse orgasm või et see saadakse iga kord, sest oma keha ei tunta veel lõpuni. Kui vahetatakse partnerit, alustatakse õppimist otsast peale. Masturbeerimisega orgasmi saamine on midagi muud, sest siis on kõik turvaline. Kui mängus on teine inimene, on olukord teine.

Keskendu nautimisele!
Seksimine vaid orgasmi eesmärgil takistab rahulduse saamist, sest läheb meelest nautida enda ja partneri keha. Lõpuks tekib tunne, et ma olengi saamatu, pole mõtet üritadagi. Negatiivne eelhäälestus omakorda takistab erutuse tekkimist, nii hakatakse järgmisi seksuaalvahekordi vältima.

Unusta eelarvamused!
Naised teavad, et nad peavad olema puhtad ja ilusad. Meie kultuuriruumis on kinnistunud, et muu hulgas tähendab see ka siledat karvadeta ihu. Aga kui kellelgi kasvavad karvad väga kiiresti ja pole olnud võimalust neid eemaldada? Seksi ajal koputab siis kuklas, et mu jalad on karvased, ei tea, kas ta ka märkab. See on vaid üks näide välimusega seotud taustateguritest, mis takistavad end vabaks laskmast.

Olge mõttega teineteise juures!
Kui orgasm jääb saamata või tunned orgasmi ilma rahulolutundeta, võib üks põhjustest olla, et partner on mõttes mujal. Süüdi võib olla ka see, et ootame kaaslaselt teistsugust armastust, kui ta meile pakkuda oskab või tahab. Hea seks sõltub ka sellest, kui palju sa ise suhtesse energiat paned. Ise ainult saaja olles on hing partneri tunnetele suletud. Kui hakkad ise panustama ja teist hellitama, suudad rohkem ka ise hellitusi nautida ja erutuda. Hetkes olles kahaneb ebakindlus ja peas on vähem häirivaid mõtteid.

Ole endaga rahul!
Tänapäeval on kõik orienteeritud maksimumile ja kui keegi sellele alla jääb, tehakse etteheiteid. Tunne, et ma pole piisavalt hea, võetakse ka voodisse kaasa. See ei lase ennast mõnusalt ja vabalt tunda.

Võtke aega koos olla!
Igas päevas peaks olema hellust, kallistusi ja lähedust, aega, mil kumbki partneritest ei vaata ühtegi helendavat ekraani. Teineteise nautimist valmistab ette ühine aeg, kui saab koos olemisest rõõmu tunda.

Pühendu seksimisele!
Uni pärsib õhtuti seksisoovi ja võimet saada orgasmi. Kui väsimusest hoolimata otsustate seksida, kuid mõttes kalkuleerid, kas jõuad end ikka välja magada, segab see nautimist, sest järgmine tegevus ootab. Seksides ära tegele mõttes millegi muuga. Seks vajab pühendumist.