• E 30 minutit
  • K 30 minutit
  • L 120 minutit

Igal nädalal lisa vastavalt enesetundele lühematele treeningutele 10 minutit juurde.

Kahe-kolme kuu pärast

  • E 60 minutit
  • K 60 minutit
  • L 120 minutit

Edasijõudnute töönädalatreeningud võiksid kesta kuni 90 minutit, nädalavahetusel võiks ette võtta üle kahetunnise retke.

Enesetundest olenevalt lisa nädalasse pooletunnine jõuline kõnd (sammud pikad ja jõulised, korsetilihased toonuses, käed hoogsalt liikumas).

Ühe treeningu keskel tee harjutusi: kepivise, kükid, painutused.

Kõnni raskendamiseks vali metsaradasid, künklikke ja mägiseid teid.

Mõned kõnniliigid

Esimene aste — selles faasis keppidega tõuget ei toimu, need on vaid toetamiseks. Mõeldud algajatele ning tasakaaluhäirega inimestele ja eakatele. Aitab liikumishäirete korral abistada ja toestada kõndimist.

Teine aste — lisandub käte ja õlavöötme töö, samm läheb pikaks, keppidega toimub tõuke ja lõdvestuse moment. Sobib tervisesportlasele, kes soovivad säilitada ja arendada oma füüsilist vormi.

Kolmas aste — kepikõnd mööda künklikke teid, lisanduvad hüpped ja jõuharjutused. See on mõeldud aktiivsele tervisesportlasele või sportlasele.

Suurema koormusega sportlik kõnd (ingl k powerwalk) – terve keha on toonuses, hoiad korseti- ja süvalihased pinges, rüht on sirge, kuid käed liiguvad jõuliselt. Kui kepikõnnis vaheldub toonustamine ja lõdvestumine, siis sportlikul kõnnil on lihased pidevalt toonuses.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena