Kui vähendad oma kaloreid kriitilise piirini, hakkab keha automaatselt puudujääki kompenseerima ja aeglustab ainevahetust.

Äärmuseni viidud kaloraaž võib töötada küll esimesel korral, kui seda proovid. Aga edasi toimib su keha täpselt vastupidi.

Mida rohkem dieeti pead, seda vähem need töötavad. Jõuad selleni, et toidukoguste piiramine ei tööta enam üldse. Sellisel juhul lõpetad seal, kust alustaksid ja enamasti kahjuks olulise lisakaaluga. Keha ei ole loll ega taha, et tema piitsutamisega niimoodi tegeletakse.

Ütleme, et sinu kaal on näljapiirini viidud dieeti pidades jäänud 85 kilo juurde ja see sind ei rahulda. Platoo. Aga alla sa rohkemvõtta ei suuda, kuigi ei söö peaaegu midagi. Kui üritad edasi, hakkab keha nõudma sellises koguses toite, nagu oleksid väga näljane. Õgid, ja tunned end pärast seda väga süüdi ja õnnetuna. Keha pole midagi valesti teinud, sina oled.

Kaalulangus vs rasvakadu

Mõnikord võid raamatutest lugeda, et võid kaotada 5-6 kilo kahe nädalaga ja see on kõigile kättesaadav tulemus, kui vaid oled piisavalt tubli. See on vale. Suures osas kaotad vett. Vett on kerge maha võtta. Kui Sind huvitab rasva põletamine, siis siin taga on see täiesti teine loogika.

Halvad toidud on tõesti olemas

Internetis võid lugeda väiteid, nagu „Pole olemas halbu toite. Lugema peab vaid kaloreid“, või „Pole olemas halbu toite – kõike võib süüa, kui sa ei liialda.”

Kaalualandamiseks ebasobivad toiduained on täiesti olemas. Ainult ettevõtted ja huvigrupid nende taga, kes toodavad karastusjooke, saiakesi ja magusaid jogurteid, sellest ei räägi. Kui sa oled minu blogi mõnda aega lugenud, tead, mida ma arvan suhkrust ja selle negatiivsest mõjust kaalu alandamise katsetele.

See on reaalsus, kuid toiduainetööstuse reklaamplakatid üritavad sind veenda muus(näiteks, nagu magusad hommikusöögikrõbinad oleksid tervislikud või šhokolaadi sisse uputatud müslibatoonid oleksid parimad vahepalad).

Kõige olulisem on see, mis rasvaraku sees toimub

Kui tahad rasvkudet vähendada, võiksid huvi tunda selle vastu, mis toimub rasvaraku sees. Kui vähendad kaloreid, ei toimu rasvarakus midagi erilist – laias laastus jääb see endiseks. Kui vähendad suhkru kogust, vähendad ka insuliinitaset ning see juba mõjutab rasvarakku ennast ka. Insuliin kontrollib rasvarakke nii, et suhkrust loobumisega lubad oma kehal kaalust alla võtma hakata. Rasvarakud ei hoia enam oma talletatud energiat kinni.

Seega: kui sa ei anna oma kehale valget suhkrut, langetad insuliinitaset. See sunnib keha energia saamiseks rasvu põletama. See on ju see, mida tahad, eks!

Loodan, et nüüd mõistad, miks  vähem söömine ei tähenda tingimata, et sa pikemas perspektiivis kaalus alla peaksid võtma. Rasvaga päriselt võitlemiseks peaksid langetama insuliinitaset ja seda saad sa teha ainult nii, kui loobud valgest suhkrust.