Teadus toetab seda ideed väitega, et energiavaene toit enne trenni võib sundida keha energiat ammutama maksat ja neerudest, takistades kaalukaotust. Treening vähendab aga lihaste glükogeenivarusid, mis vajaksid kiiret taastamist. Kõige parem on teha väike eine umbes pool tundi pärast trenni, kuni ainevahetus on veel kõige aktiivsemas staadiumis, mis kasvatab rasva põletamise tõenäosust.

Enne trenni: pähklid

Peaaegu kõik pähklid sisaldavad palju valku, eriti mandlid, milles leidub ka südamesõbralikke rasvu ja kiudaineid. 100 g mandleid sisaldab 3,9 g süsivesikuid — piisav kogus ka kõige raskema trenni tarbeks. Kui mandleid pole käepärast, sobivad ka kreeka pähklid. Kindlasti joo ka palju vett!

Enne trenni: kaerahelbepuder ja marjad

Kaerahelbed on alati tervislik valik, kuid eriti kasulik just treeningueelselt, kuna sisaldab palju valku. Lisaks mustikad, mis sisaldavad nii süsivesikuid kui C-vitamiini, kaaliumi (maksale kasulik) ning kiudaineid. Need kaks toiduainet moodustavad parima kombinatsiooni eesseisvaks treeninguks.

Enne trenni: täisteraleib lahja juustuga

See on lihtne valik ja sobib eelkõige neile, kel on väga tihe ajagraafik. Toitu lihtsus ei vähenda tema toiteväärtust. Sellisest leivast saad palju tervislikku valku, ja väärtuslikke, mitte rafineeritud süsivesikuid. Juust vali ise, peaasi, et oleks väherasvane.

Pärast trenni: vadakuvalk mandlipiimaga

Valgujookide suhtes on nii poolt- kui vastuargumente, kuid treeningust kiiret taastumist ja toitumist pakuvad need küll. Valgujooki on lihtne seedida ning keha imendab selle kiiresti. Lisades valgujooki mandlipiima, on jook kiudainete-, kaaliumi-, e-vitamiini- ja magneesiumirikkam.

Pärast trenni: munapuder klaasi apelsinimahlaga

Muna on kõige lihtsam valguallikas, kuid peaaegu täiesti süsivesikutevaba. Sellepärast oleks soovitatav tarbida munaputru koos väikese klaasi apelsinitäismahlaga (pole valmistatud kontsentraadist), ideaalvariandis värskelt pressituna. See kooslus pakub sulle kiudaineid, A- ja C- ja D-vitamiini, valku ja kaltsiumi.