Appi, kõrvauss! Tegu pole eksootilise parasiidi, vaid peas aina ketrava lauluga. 4 kavalat nippi kummitusviisist vabanemiseks
„Teate neid tüütuid inimesi, kes pidevalt mõnda viisijuppi ümisevad? Noh, mina olen üks neist,“ tunnistab Liisbet (31). „Alles hiljuti ütles mu pinginaabrist kolleeg, et „Liisbet FM läks jälle tööle“ kui arvutis toimetades eneselegi märkamatult jälle peas kummitavat laulu ümisema hakkasin.“ Töökaaslane võtab Liisbeti kommet huumoriga, sest enamasti ei ümise ta tahtlikult.
Teadlased kinnitavad, et kõrvaussid on väga tavalised, ja pakuvad välja mõned kavalad nipid, kuidas peas ketrav lauluviis kinni keerata.
„See tuleb kuidagi iseenesest ja spontaanselt, ka lauluvalikud on üsna suvalised,“ selgitab naine. „Aga pean selleks olema muidugi inimestega, kelle seltskonnas tunnen end mugavalt. Päris võõraste seltsis ma end veel laulu jorutamas pole tabanud. Või äkki olen, kuid pole seda lihtsalt ise märganud? Kas see võib olla ohumärk, et mul on peas midagi khm, tibake valesti?“ naerab Liisbet.
Üksinda laulu lõõritamine on ju igati tore, aga kui see ümbritsevaid häirima hakkab või kui see juhtub täiesti kohatus olukorras, siis võib asi kujuneda piinlikuks. Peas leierdavad laulukatked on tuttavad ilmselt igaühele, olgu selleks tüütu reklaam, mida igast kanalist kuuled, uusim TikTokis käiatav hitt-lauluke või hooaja väliselt pähe tikkuvad igihaljad jõuluviisid. Millest selline nähtus tingitud on ja kuidas tüütult kummitavast laulust vabaks saada? Selleks tuleb oma aju ära trikitada, ütlevad teadlased.
Mis põhjustab laulude „kummitamist“, kes on neile altimad ja kuidas „kõrvaussidest“ vabaneda“