Puhkasid küll, aga ikka oled väsinud? Mis on puhkamise seitse vormi ja kuidas saada aru, millist neist just praegu vajad
(3)Kroonilisest väsimusest räägitakse tänapäeval rohkem kui eales varem. Tuleme me ju eestlasele omasest töökultuurist, mis peab käed rüpes istumist patuks, töö ja vaeva nägemine toovat õuele aga nii rikkuse kui armastuse. Kas lõputu pingutamine, aina kasvav kohustuse nimekiri ja lõputult pöörlev oravaratas õigustab tänase rahulolu ohvriks toomise? Tegelikult tuleb sama kohusetundlikult suhtuda ka puhkamisse. Produktiivsuse taga ajajatele olgu präänikuks lubadus, et kes paremini puhkab, see rohkem jõuab ja paremini töötab.
Igaühel meist oma arusaam heast puhkusest – olgu see reis rannaparadiisi, segamatu seriaalide ahmimine diivanil või kummikud ja kalapüügiriistad kaenlas loodusesse põgenemine. Puhkus ei tähenda ainult unevõla tagasi magamist ja paar nädalat töökohustustest vaba oleskelu, vaid palju enamat. Puhkust vajame me kõik ja targad on need, kes hingetõmbepausid ettenägelikult oma iganädalaste toimetuste vahele ära broneerivad.
Kas oled end kunagi tabanud seisundist, kus oled enam kui piisavalt maganud, ent puhanuna end ikka ei tunne? Selleks, et väsinud keha ja vaim end tõhusalt taastada saaksid, on vaja mitut erinevat liiki puhkust – igaüks neist kosutab ühte tahku inimesest.