Tehnopoli tervisetehnoloogia valdkonnajuhi Merilin Varsamaa sõnul edendab nõuandev kogu piiriülest koostööd ja toetab maailmamuutvate tehnoloogiate arendamist. „Rahvatervise areng on esmane prioriteet, millesse panustada, sest terviseinnovatsioon kajastub otseselt inimeste heaolus, pikendab tervena elatud eluaastaid, panustab majanduskasvu ning täisväärtusliku elukeskkonna loomisesse. Näen suurt potentsiaali tehnoloogia rakendamises ja just seetõttu soovin esindada Eesti ökosüsteemi partnerite vaadet nõuandvas kogus. Sellest lähtub ka WHO tervis igas poliitikas (Health in all policies) strateegia, mis tähendab, et teiste valdkondade poliitika kujundamisel ja elluviimisel arvestatakse selle maksimaalset mõju tervisele,“ lisas Varsamaa.

Kasutades ära rahvatervise innovatsiooni mitmekesist maastikku, mis hõlmab sotsiaalseid, teaduslikke ja tehnoloogilisi edusamme ning poliitilisi reforme, töötab nõuandev kogu tervikliku ja jätkusuutliku innovatsiooni ökosüsteemi loomise nimel, mis vastab WHO Euroopa regiooni elanikkonna muutuvatele rahvatervise vajadustele.

Nõuandvasse kogusse valiti lisaks Eestile eksperte Saksamaalt, Iirimaalt, Usbekistanist, USAst, Iisraelist, Belgiast, Kasahstanist, Bulgaariast, Slovakkiast, Prantsusmaalt, Aserbaidžaanist, Rootsist. Esimene kohtumine toimub 28. novembril ning nõukogu liikmed täidavad oma rolli vähemalt järgnevad kaks aastat.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena