Hanno Pevkur tõdes, et noorte meeste tervisenäitajad on alla läinud.

Meeste tervise kuu avaüritus juhatati sisse kätekõverduste väljakutsega, mis toimus laulu „Bring Sally Up“ saatel. Väljakutse eesmärk oli, et laulus kõlava fraasi „up“ ajal oleksid käed sirged ja fraasi „down“ ajal laskutaks alla asendisse, mida hoitaks kuni uue „up“-fraasi kõlamiseni. Teiste seas võtsid väljakutsest osa ka kaitseväelased ja politseiametit tudeerivad noored.

Kaitseminister rõhutas ürituse avakõnes, et kõige tähtsam ei ole mitte naabrist rohkem kätekõverdusi teha, vaid hoopis rahulolu oma tervisega. „Ma loodan, et kõik mõtlevad sellele, et kui te peegli ees seisate, siis kas see pilt, mis vastu vaatab, meeldib teile või mitte. Kas olete oma tervisega rahul või mitte. Ma loodan, et üha rohkem inimesi mõtleb oma tervise peale ja teeb esimese sammu.“

Tervis Pluss uuris Sisekaitseakadeemia politsei eriala õppuritelt, kui keeruline oli väljakutse raames kätekõverdusi teha. Poisid tõdesid, et kui kutse üritusele tuli, tundus see lahe asi, mida proovida. Ent väljakutse ise osutus keerulisemaks, kui alguses arvati. „Muusika oli natuke liiga aeglane,“ muheleti vastuseks.

Küll aga pole kätekõverdused poiste jaoks võõras harjutus, sest Sisekaitseakadeemiasse astudes peavad nii tulevased politseinikud kui vanglaametnikud läbima ka kehalised katsed. Ka pärast kooli sisse saamist pannakse õppurite füüsilisi võimeid regulaarselt proovile. „Kui vorm hakkab vahepeal käest ära minema, siis vahetestid on hea märguanne,“ kõlab tõdemus.

Üritusel sai osa ka paneeldiskussioonist Eesti meeste tervise üle, kus mõtteid jagasid Medicumi uroloog dr Leonhard Kukk, maailmameister Heiki Nabi, teleprodutsent Toomas Luhats, Scoutspataljoni ülem Ranno Raudsik ja Pikema Sõpruse Päeva esindaja Indrek Halliste. Vestlust modereeris EOK turundusjuht Margus Kiiver.

Pikema Sõpruse Päeva kampaania toimub sel aastal juba kuuendat korda ja nende aastate jooksul on kampaania raames arsti juurde jõudnud 17 500 meest.