Statistikast nähtub, et psoriaas on võrdlemisi levinud probleem, pea igas meie koolis või töökollektiivis võib olla mõni psoriaasiga inimene. Tuntud inimestest põevad psoriaasi näiteks Art Garfunkel, Cindy Lauper ja Kim Kardashian.
Psoriaas on mittenakkav krooniline immuunvahendatud haigus, mis tekib päriliku eelsoodumuse ja väliskeskkonnast pärit vallandavate tegurite – traumad, nakkused, ravimid, psühholoogiline stress – koosmõjul. Psoriaasi põeb ligikaudu 2–3 protsenti maailma inimestest ja levimus on suurem eelkõige arenenud majandusega riikides.
Kulg on igaühel erinev
Nagu iga inimene on unikaalne, avaldub ka psoriaas inimestel erinevalt: haiguse sümptomid varieeruvad, kulg ajas ei ole täpselt ennustatav. Umbes kolmveerandil psoriaasi põdejatest on haiguse kerge vorm, veidi rohkem kui veerandil aga mõõdukas või raske psoriaas. Üle pooltel haigestunutest esineb psoriaatilisi küünemuutusi ning 5–30 protsendil nahapsoriaasiga inimestest kaasub sellega artriit. Psoriaasil on ka seoseid diabeedi, ateroskleroosi ja kõrgvererõhktõvega, samuti depressiooni ning meeleoluhäiretega.