„Kaal võib vabalt nädala lõikes kõikuda 1–5 kilogrammi.“ Treener selgitab, miks ei tasu sellest heituda
(13)Kui asusid usinalt treenima, lootes kiireid tulemusi, kuid kaalunäit hakkas kahanemise asemel hoopis kasvama, võib selle taga peituda mitu põhjust. Mõni neist ei ole sugugi halb. Rühmatreener Keio Korbe selgitab, miks ei tasu selle pärast motivatsiooni kaotada ega ülearu muretseda.
Treeneri sõnul ei tasu heituda, kui kehakaal on hakanud mõned nädalad pärast trenniga alustamist hoopis tõusma. Keha vajab treeningu intensiivsusega kohanemiseks aega ning esimeste nädalate tulemusi soovitab ta hinnata hoopis enesetunde järgi. „See on vana tuttav ütlus, et kahe nädalaga hakkad erinevust tundma ja alles nelja nädalaga nägema,“ sõnab Keio.
Kui oled oma kehakuvandiga tükk aega maadelnud ning kipud olema enda vastu ülemäära kriitiline, ei pruugi esialgu tulemusi ka peeglist näha olla. „Tegelikult on see päris sage nähtus, et mina näen trennis ära, et tulemused on tublid, aga inimene ise absoluutselt ei taju, et midagi oleks muutunud,“ kirjeldab Keio. „Vaimse poole ja negatiivse minapildiga tuleb olla kannatlik.“
Vaata suuremat pilti
Kehakaal ei pea ilmtingimata olema treeningu ainus ega kõige suurem eesmärk. „Kui sul keerleb peas ainult mõte sellest, kuidas saaks võimalikult kiiresti kaalust alla, jäävad teised treeninguga kaasnevad kasutegurid märkamata ja on palju raskem distsipliini hoida,“ selgitab treener.