Tugeva tervise aluseks on elustiil. Arst ja treener selgitavad, kuidas toetada immuunsust viiruste hooajal
Tugeva immuunsuse saavutamise ja säilitamise juures mängib olulist rolli elustiil. See, mismoodi me toitume, mil määral liigume, kui palju magame ning kuidas oma vaimse tervise eest hoolt kanname, kandub üle ka füüsilise tervise kvaliteedile. Olulisi immuunsust toetavaid nõuandeid jagavad treener, joogaõpetaja, hingamisterapeut ja kehatöötaja Mona Kattel ning kopsuarst ja unemeditsiini ekspert Erve Sõõru.
Immuunsus ja treening
Regulaarne treening mõjub immuunsüsteemile väga kasulikult. „Liikumine aktiveerib keha õnnehormoonid, mistõttu on inimene pärast treeningut rõõmsam ja parema enesetundega. See tõstab aga omakorda üldist meeleolu ja elukvaliteeti. Positiivse meeleoluga inimene teeb suurema tõenäosusega enda tervist austavaid valikuid ka toidulaual, unerutiinis, vee tarbimises ja stressi reguleerimises,“ kirjeldab Mona Kattel spordi olulisust vaimse tervise ja igapäevaelu parendamise vaatenurgast.
„Teisalt aitab regulaarne treening (kasvõi 15–20 minutit liikumist või jõutreeningut päevas) suurendada keha lihasmassi osakaalu, tugevdada luid ja tõhustada verevarustust. Kui keha on tugev ja terve, ei kimbuta inimest liiga tihti ka erinevad haigused,“ võtab Kattel kokku ka liikumise mõju immuunsusele...