Teva käivitab Eestis MTÜ-de toetamise programmi
Terviseprobleemidega kokkupuutumine ja patsiendiks saamine on paljudele hirmutav kogemus. See võib tähendada kontrolli kaotamist oma elu üle ja teistest sõltumist, sest tuleb loota teiste inimeste abile ning sageli ka hooldusele väljaspool tuttavaid koduseinu. Seda tunnet saab hajutada ümbritsevate inimeste empaatia, inimlikkus, austus ja kaastunne.
Rõhutamaks, et haigete eest hoolitsemine ja patsiendile soodsa keskkonna loomine on midagi palju enamat kui pelgalt ravimite manustamine, kutsub Teva Baltics Eesti valitsusväliseid organisatsioone esitama 14. oktoobriks oma algatusi toetusprogrammi „Inimlik tervise eest hoolitsemine“ („Humanizing Health“) ning saama 15 000 eurot kolme programmi toetuseks. Igas programmis pakutakse algatuste jätkamiseks toetust summas kuni 5000 eurot.
Praeguseks on farmaatsiaettevõte Teva seda programmi läbi viinud juba enam kui kümnes riigis üle maailma. 2024. aastal alustati programmi elluviimist ka Eestis, Lätis ja Leedus. Rahvusvahelise programmi ja toetuste peamine eesmärk on propageerida inimlikku lähenemist tervishoiule, toetades nende organisatsioonide tööd ja üksikprojektide läbiviijaid, kes toovad tervishoidu südamesoojust, mõjutavad positiivselt patsientide elu ja heaolu ning toetavad nende perekondi ja hooldajaid.
Teva Balticsi peadirektori Agita Birnbauma sõnul on mõtteviisi muutus patsientide tervisest rääkides kasulik mõlemale poolele.
„Meie missioon on „Inimlikult tervise eest hoolitseda“ ja geneeriliste ravimite valdkonna liidrina me mitte ainult ei ole pühendunud uuenduslike ja kvaliteetsete ravimite pakkumisele, vaid ka leiame, et empaatia, inimlikkus, austus ja kaastunne on haiguste vastu võitlemise lahutamatu osa. On tehtud mitmeid uuringuid, mis kinnitavad hea emotsionaalse seisundi positiivset mõju taastumisprotsessile.
Meie programmi eesmärk on inspireerida muutusi, julgustada patsiente ja nende lähedasi abi küsima ning ärgitada patsientide eest hoolitsevaid organisatsioone looma ja ellu viima algatusi, mis aitavad kaasa ühiskonna tervislikuma tuleviku loomisele,“ ütles Birnbauma.
Olenemata sellest, kas patsientidele luuakse meeldiv keskkond taastumiseks, aidates neil end tunda nagu kodus, toetatakse patsientide perekondi või pakutakse lisaks meditsiiniliste vajaduste katmisele muud igakülgset abi, püüavad Teva „Inimliku tervise eest hoolitsemise“ auhinna laureaadid tõhustada patsientide eest hoolitsemist ja pakkuda tuge.
Programmi saavad registreeruda valitsusvälised organisatsioonid (mittetulundusühingud, sihtasutused ja seltsid), kes on aktiivselt tegutsenud vähemalt ühe aasta. Registreerumisel tuleb esitada projekti lühikirjeldus, kus on märgitud selle eesmärk, sihtrühm ja kogueelarve. Projekt peab olema teostatav pikemaajaliselt ja Eesti territooriumil. Samuti peab konkreetne algatus olema taotluse esitamise päeval juba algatatud või teostamisel. Lisainfo ja link taotlusvormile on SIIN!
Taotlusi hinnatakse mitmes voorus ja lõpuks panevad Teva töötajad need Eestis, Lätis ja Leedus hääletusele. Igas Balti riigis saavad kolm enim hääli kogunud projekti rahalise toetuse 5000 euro ulatuses projekti elluviimiseks.
Varasemalt on Teva toetuse pälvinud väga erisugused projektid. Näiteks kosmoseteemalise kujundusega kompuutertomograafia ruum, et vähendada väikeste patsientide stressi, teraapiakoerte kaasamine hooldusesse, aedade rajamine haiglate katustele, korrigeeriva jumestuse tegemine nahahaigusi põdevatele patsientidele jne.
Tevast lähemalt. Ettevõte asutati 1901. aastal ja on praegu üks maailma juhtivaid farmaatsiaettevõtteid, kes tagab kvaliteetsete ravimite ja mitmesuguste ravilahenduste kättesaadavuse. Teva peakontor on Iisraelis, kuid ettevõtte 53 tootmisüksust asuvad rohkem kui 33 riigis. Teva missioon on olla ülemaailmne liider geneeriliste ja bioloogiliste ravimite alal ning parandada seeläbi patsientide elu.