„Kui me ei lülita sisse organismi tervendamis- ja pikaealisusprogramme, hävitavad vanusega kaasnevad haigused keha“
„Me elame maailmas, mis on täis ootusi, nõudmisi ja võitlust, ning paljud meist on lõpuks oma „kuldsete aastate“ saabudes kulunud, väsinud ja haiged. Vananemine on hirmutav. Kuid kas see kõik on vältimatu?“ küsib dr Mark Hyman oma raamatus „Igavesti noor“. „Kas on võimalik elada enam kui 90 või 100 aastat ja kauemgi vabana haigustest, aktiivselt ja vaimselt ärksana? Pikaealisuse ja vananemise uuringud annavad vastuseks kindlalt jah!“ Loe katkendit raamatust.
Perearstina praktiseeriv dr Hyman kutsub lugejat oma bioloogiat, tervist ja vananemisprotsessi ümber mõtestama. Pikaealisuse saladuste paljastamiseks uurib ta vananemise bioloogilisi tunnuseid, nende põhjuseid ja tagajärgi – seejärel näitab meile, kuidas neist jagu saada lihtsate teaduspõhiste toitumis-, elustiili- ja kujunemisjärgus pikaealisuse strateegiatega.
Katkend raamatust „Igavesti noor“:
Vananemine on haigus
Mida me kujutame ette läänemaailma „keskmise“ inimese vananemisena? Enamik meist kujutab vananemist ette eesmärgi ja võimete kadumise, haiguste, ravimite ja arstikülastuste ajajärguna. Selline väljavaade võib põhjustada teis ääretut ebakindlust, tekitada närivat muret oma tervise pärast. Isegi kui sööte täisväärtuslikku toitu ja treenite regulaarselt, olete ilmselt märganud vanusega kaasnevaid muutusi, mida te lihtsalt ei suuda kontrollida – väsimus, madalam energiatase, kehvem füüsiline vorm, kehv uni, valud, madalam sugutung, lihasmassi kadu, nägemise ja kuulmise halvenemine, seedehäired, mälukaotus. Need on varajased hoiatusmärgid vananemisest kui omaette haigusest. Need ei ole kronoloogilise vananemise vältimatud tagajärjed, kuid need on märgid bioloogilisest vananemisest...