„EMOs öeldi, et jõudsin viimasel minutil.“ Veremürgitus võib võtta jäseme, aga ka elu. Kuidas sepsist kiirelt ära tunda ja millest see tekib?
(6)Mis on ühist lemmikloomahammustusel, kriimustusel, kopsu-, põie- või roospõletikul? Kõik need ja veel mitmed haigusseisundid võivad olla väravaks bakteritele, mis organismis veremürgistuse ehk sepsise tekitavad. Kõige tähtsam on probleem õigel ajal ära tunda ja abi otsida, sest kui koju olukorra paranemist ootama jääda, läheb asi vaid hullemaks.
Matkajuht Merle meenutab nelja aasta taguseid sündmusi, kui sai oma kassi käest kanda hammustada ning oleks äärepealt seetõttu jala kaotanud. Hammustus ise oli väike, näha vaid kihvajäljed, millest ei tulnud isegi verd. Juba kuus tundi pärast hammustada saamist tundis Merle, et asi ei ole õige – puretud koht valutas hirmsasti ja oli läinud paiste. Niisiis komberdas ta EMOsse, kust sai soovituse teha kampriõliga kompressi. Teetanusesüsti ei tehtud, sest Merlel oli kehtiv vaktsiin ja marutaudikahtlust polnud. Vastutustundliku loomaomanikuna oli Merlel kass marutaudi vastu mõistagi vaktsineeritud. Antibiootikume ka ei määratud, kuid need võitles Merle endale ise välja.
Kompressid kampriõliga ei aidanud ja ka antibiootikumid ei muutnud olukorda paremaks. Järk-järgult läks Merle olemine halvemaks, tõusis palavik ning jalg paistetas aina suuremaks. Palaviku tõustes oli Merle jälle oma arvuti ja asjadega EMO ukse taga, lootes, et nüüd pannakse ta küll haiglasse, sest probleem oli ilmselgelt progresseeruv. Aga ei – saadeti koju veel teist, kolmandat ja neljandatki korda. See toimus kolme nädala jooksul, mil Merlele kirjutati kolm eri antibiootikumi, mis aga ei mõjunud.
EMO-st saadeti ta minema põhjusel, et...