Superman Henry Cavill koolikiusamisest: helistasin emale nutta lahistades neli korda päevas. 14 kuulsust, kelle elu koolis põrguks tehti
(53)Tuhkatriinu tüüpi lood on popid ja erutavad mõjuval põhjusel – kes siis ei tahaks tuhast tõusta ning tõrjutu ja tagakiusatu staatusest hoolimata elus edu ja õnne leida. Tegu ei ole muinaslugudega, vaid siin on lood kiusatud lastest, kellest said täiskasvanuna kuulsad, rikkad ja edukad. Teiste narrimise sihtmärgiks olles on sellised lood julgustuseks ja lootusekiireks kurbadel hetkedel, mil tundub, et rõõm on igaveseks kadunud tunne.
Maailmas on palju õnnetuid inimesi, kelle jaoks ainus viis, kuidas end paremini tunda, on valida keegi, keda pisendada ja terroriseerida. Me kõik tunneme mõnd sellist inimest, sest peaaegu igaüks on mingil eluetapil olnud kiusaja sihtmärgiks. Suur osa kiusamisest toimub koolis ja tänapäeval on see laienenud ka digimaailma. Kiusajal on lihtne end arvuti taha peita ja sotsiaalmeedia kaudu oma ohvri elu kibedaks teha.
Oskamata oma madala enesehinnangu ja teadvustamata enesevihkamisega midagi peale hakata, valib kiusaja enesetunde tõstmiseks viisi, kuidas alandada inimest, keda sisimas kadestab. Nad valivad oma ohvriteks sageli andekaid ja erilisi, sest nad peavad neid endast paremaks ja see teeb viha.
Siin on rida kuulsaid inimesi, kes langesid kõik lapsena kiusajate ohvriks. Ent nende kättemaks oli õiglane ja magus – nad ei lasknud oma vihkajatel oma sisemist sära kustutada. Täna on nad imetletud, austatud ja edukad.
Jennifer Lawrence
Raske ette kujutada, et Näljamängude filmisaaga staar Jennifer Lawrence võiks olla ebapopulaarne ja tõrjutud. Aga just nii oli, kui ta põhikoolis õppis. Asi oli lausa nii hull, et ta pidi terroriseerijatest vabanemiseks mitu korda kooli vahetama. Kord andis üks õelatest kooliõdedest Jenniferile klassis laiali jagamiseks peokutsed, kuhu tema ise polnud muidugi oodatud. Otsekohene Jennifer ei jäänud vastust võlgu vaid lartsatas kutsetele mahlase süljeläraka ja viskas need prügikasti. „Sitapeade pärast ära muretse – see võiks olla hea moto, sest nõmedikke kohtab elus ikka,“ on Jennifer öelnud. Parim kättemaks on elada head elu ja Jennifer on ilmselgelt elus kaugemale jõudnud kui ükski tema kunagine kiusaja. Kirsiks Jenniferi tordil on Oscari võitmine naispeaosa eest filmis „Õnneteraapia“.